Zdaj się na eksperta

MICHAŁ OLSZEWSKI dyrektor sieci sprzedaży domu aukcyjnego Desa Unicum
opublikowano: 26-04-2012, 00:00

KOMENTARZ

Warto wyszukiwać polskie dzieła sztuki poza granicami, jednak należy zwracać szczególną uwagę na rzetelność opisów. Zagraniczne domy aukcyjne nie znają się na polskiej sztuce. Często pomagamy wybierać obiekty na aukcjach, przyglądając się uważnie ich pochodzeniu. Klientów wspieramy także w licytowaniu.

Innym problemem, jaki mogą napotkać osoby kupujące na zagranicznych aukcjach, jest przewóz dzieł. Transport do Polski bywa szczególnie kłopotliwy, gdy obiekty sprowadza się zza oceanu. Wymaga to specjalistycznych zabezpieczeń, bez których ubezpieczyciel może nie pokryć potencjalnych strat.

Osobom zainteresowanym licytowaniem na świecie rekomenduję zasięgnięcia opinii u rodzimych ekspertów. Transakcje na własną rękę mogą przysporzyć wielu kłopotów: od nieprawidłowej oceny dzieła przez obsługę, przez brak możliwości wysyłki pracy do Polski po kwestie związane z transportem, cłem i odpowiednim ubezpieczeniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MICHAŁ OLSZEWSKI dyrektor sieci sprzedaży domu aukcyjnego Desa Unicum

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu