Zdjęcie z prezesem Goldman Sachs wywindowało kurs Twittera

opublikowano: 15-12-2017, 06:51
aktualizacja: 15-12-2017, 06:51

Akcje Twittera wyraźnie drożały w czwartek po tym jak dzień wcześniej szef tej spółki pojawił się na zdjęciu w towarzystwie prezesa Goldman Sachs.

To Lloyd Blankfein, prezes banku inwestycyjnego, opublikował na Twitterze swoje zdjęcie z szefem tego serwisu, Jackiem Dorsey’em.

Zobacz więcej

twitter.com

Szef Goldman Sachs pojawił się w siedzibie popularnego serwisu do mikroblogowania w San Francisco. Wywołało to spekulacje o możliwych przygotowaniach przejęcia Twittera przez koncern Walt Disney Co., który właśnie kupił część aktywów 21st Century Fox Inc. za 52,4 mld USD. Rok temu nieoficjalnie źródła donosiły, że Disney analizował możliwość Twittera.

Rzeczniczka spółki tłumaczy obecnie, że Blankfein odwiedził ją aby wziąć udział w sesji pytań i odpowiedzi z użytkownikami serwisu. Akcje Twittera drożały w czwartek nawet o 7,3 proc., osiągając najwyższy kurs od ponad roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu