Zdrojowa w Szklarskiej Porębie

  • Emil Górecki
10-03-2015, 00:00

Wyrosły nad Bałtykiem hotelowy deweloper zainwestuje 150 mln zł w górach. Wierzy, że wykreuje tu rynek.

Zdrojowa Invest, deweloper hoteli wakacyjnych i condohoteli, zamierza zrealizować drugi projekt w Szklarskiej Porębie. Na kupionych od miasta 8 hektarach zaprojektowała 4-gwiazdkowy kompleks z ponad 500 pokojami, zapleczem konferencyjnym, publicznym aquaparkiem, SPA, wyciągiem i dwiema trasami zjazdowymi. Kompleks, z myślą o zagranicznych klientach nazwany Forest Ski Hotel & Resort, ma zatrudniać nawet 250 osób. Koszt to ponad 150 mln zł. Zdrojowa zakłada, że pierwszy etap zakończy się jesienią 2017 r. Z formalnościami nie powinno być większych problemów, bo teren ma plan zagospodarowania przestrzennego.

— W naszym rodzinnym Kołobrzegu jest obecnie pięć hoteli 4-gwiazdkowych i trzy 5-gwiazdkowe, wśród nich dwa nasze. Dziesięć lat temu nie było żadnego tak kategoryzowanego hotelu. W tym czasie liczba noclegów w mieście prawie się podwoiła i Kołobrzeg jest numerem jeden wśród miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Szklarska Poręba może podążać podobną ścieżką — mówi Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowej (drugim jest jego brat Szymon).

Deweloper, który zarządza obecnie hotelami z około 600 pokojami, zapewnia, że nie zamierza sprzedawać wybudowanych obiektów. W Szklarskiej Porębie ma już Cristal Resort z 70 pokojami.

Latem otworzy drugi etap hotelu Dune w Kołobrzegu (150 pokojów) oraz 60 apartamentów w Świnoujściu. Właśnie tu prowadzi największą inwestycję hotelową w Polsce, którą wycenia na ponad 250 mln zł. Będzie to docelowo 350 pokojów — hotel Radisson Blu Resort, aquapark, promenada i molo, które powstaną ze wsparciem unijnym. Deweloper liczy na Unię także w Szklarskiej Porębie.

— Chcemy skorzystać z bezzwrotnej dotacji na turystykę. Resztę finansowania zapewnimy sami, posiłkując się kredytem bankowym. Forest Ski Hotel & Resort z zapleczem konferencyjnym ma szansę przyciągnąć klientów biznesowych i zagranicznych, którzy do tej pory w niewielkim stopniu byli zainteresowani Szklarską Porębą — mówi Jan Wróblewski. [EG] © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Zdrojowa w Szklarskiej Porębie