Ze spółek

Tadeusz Stasiuk
12-10-1998, 00:00

ZE SPÓŁEK

BĘDZIN. Spółka podpisała umowę o partnerstwie strategicznym z Steag AG. Umowa zostanie podpisana pod warunkiem podjęcia stosownych uchwał przez WZA obu spółek i po objęciu przez Steag AG ponad 25 proc. akcji Elektrociepłowni. Strony umowy zobowiązały się do wzajemnej współpracy w zakresie zarządzania, planowania, zapewnienia finansowania wspólnie uzgodnionych przedsięwzięć oraz transferu know- -how. Steag AG godzi się na strategię polskiej spółki, polegającą na przekształceniu firmy w ciągu kilku najbliższych lat w Regionalny Holding Energetyczny, działający na terenie Zagłębia Dąbrowskiego i Górnego Śląska. Steag AG będzie wspierał realizację strategii spółki poprzez inwestycje kapitałowe i rzeczowe. Ponadto zamierza w możliwie krótkim czasie stać się podmiotem dominującym w Będzinie poprzez transakcje na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Jednocześnie deklaruje, że nie podejmie w najbliższych latach żadnych działań mających na celu wycofanie akcji Elektrociepłowni z publicznego obrotu.

TIM. 21 listopada odbędzie się NWZA spółki. Porządek obrad przewiduje podjęcie uchwały w sprawie zbycia części nieruchomości fabrycznych spółki o wartości 1,94 mln zł, a także przeznaczenie 2,5 mln zł (co stanowi 33,3 proc. planowanego zysku na 1998 r.) na umorzenie akcji.

NOVITA. 17 listopada odbędzie się NWZA, na którym akcjonariusze zadecydują o zmianach w składzie rady nadzorczej spółki.

ELEKTROMETAL. Spółka zawarła umowę z firmą Mesura w zakresie przekazywania technologii oraz licencji na montaż reduktorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu