Ze spółek

Artur Szymański
opublikowano: 27-08-2002, 00:00

4 MEDIA. Zarząd emitenta rozpoczął prace nad przeprowadzeniem w IV kwartale emisji 10 mln akcji serii I po cenie 1 zł. Część akcji nowej emisji zostanie zaoferowana wierzycielom.

APATOR. Spółka zależna Apator-Service kupiła część majątku likwidowanego Zakładu Elektroniki Przemysłowej Elwex w Pszowie. Należność ustalono na 1,06 mln zł.

APEXIM. Urząd skarbowy Warszawa-Ursynów zajął wierzytelności przysługujące spółce na poczet należności z tytułu podatku VAT i CIT na łączną kwotę 1,91 mln zł wraz z odsetkami.

CERSANIT. Jednostka zależna — Cersanit II — podpisała z Mostostalem Siedlce umowę na generalne wykonawstwo budowy fabryki w SSE Starachowice. Wynagrodzenie wykonawcy to 14 mln zł. Termin zakończenia inwestycji przewidywany jest na koniec stycznia 2003 r.

GROCLIN. Spółka zainwestuje 10 mln euro w nową fabrykę na Ukrainie. Fabryka w Użgorodzie będzie zatrudniała ok. 2000 pracowników. Celem utworzenia firmy na Ukrainie jest zwiększenie mocy produkcyjnych, obniżka kosztów wytwarzania i podniesienie konkurencyjności oferty produktowej Inter Groclin Auto na rynku motoryzacyjnym Unii Europejskiej.

FARMACOL. Spółka otrzymała zgodę prezesa UOKiK na nabycie 85 proc. akcji prywatyzowanego Cefarmu Warszawa. Emitent oczekuje teraz na wyznaczenie przez ministra daty przekazania odcinka zbiorowego akcji.

MOSTOSTAL GDAŃSK. Spółka otrzymała dwa zlecenia od firmy ABB Lummus Global GmbH na wykonanie robót dla PKN Orlen. Wynagrodzenie ustalono na 2,14 mln euro.

NAFTOBUDOWA. Spółka podpisała umowę z Tank und Stahlbau Abersfelder GmbH na wykonanie zbiorników. Za wykonanie powyższych prac Naftobudowa otrzyma 3,39 mln zł.

OCEAN. Andrzej Stupiński i Tadeusz Odrobiński złożyli rezygnacje z funkcji członków RN.

PEKABEX. W związku z rezygnacją Jacka Strzeleckiego z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej jej szefem został Artur Rusinek pełniący dotychczas funkcję sekretarza.

POLNORD. Spółka podpisała umowę z Polnord-Dom i Przedsiębiorstwem Budowlanym Kokoszki na budowę osiedla mieszkaniowego Wilanowska w Gdańsku. Wynagrodzenie wynosi 3,025 mln zł.

SWARZĘDZ. Towarzystwo Inwestycji Kapitałowych, którego wspólnikami są prezes i członkowie zarządu Swarzędz Meble i spółek zależnych, kupiło 1,6 tys. akcji emitenta po cenie 0,97 zł za sztukę. TIK posiada już 5,83 proc. kapitału zakładowego Swarzędza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Ze spółek