Ze spółek

Artur Sulejewski
14-12-1998, 00:00

ZE SPÓŁEK

KRUSZWICA. 28 grudnia do obrotu giełdowego wprowadzonych zostanie 1 975 769 akcji Kruszwicy, które bezpłatnie obejmowane były przez pracowników spółki.

NFI FORTUNA. Rada nadzorcza NFI Fortuna i Firma Zarządzająca Regent Special Projects Ltd. postanowiły, z uwagi na sytuację na rynkach kapitałowych i związaną z nią sytuacją funduszu rozwiązać za porozumieniem stron umowę o zarządzanie majątkiem funduszu, nie zgłaszając do siebie żadnych roszczeń z tego tytułu. W związku z powyższym rada nadzorcza funduszu odwołała Marka Piotrowskiego ze stanowiska prezesa zarządu. Nowym prezesem został dotychczasowy członek zarządu Zbigniew Staszak.

PROSPER. KPWiG przedłużyła termin ważności prospektu emisyjnego spółki z 31 grudnia 1998 roku do 15 lutego przyszłego roku.

BYTOM. Zakończone zostało postępowanie mediacyjne sporu zbiorowego wytoczonego pracodawcy w maju przez 4 komisje zakładowe NSZZ Solidarność, działające w zakładach produkcyjnych. W jego wyniku 3 komisje odstąpiły od roszczeń płacowych będących przedmiotem sporu. W sporze pozostaje nadal komisja zakładu w Bytomiu. W protokole rozbieżności komisja podtrzymuje żądania płacowe. Jest ona skłonna odstąpić od nich w zamian za uzyskanie gwarancji zatrudnienia dla pracowników zakładów produkcyjnych i centrali firmy w okresie 3 lat. Zarząd Bytomia nie jest w stanie udzielić takich gwarancji, gdyż 21 grudnia odbędzie się NWZA, które ma podjąć uchwałę o celowości dalszego istnienia spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Sulejewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu