Ze spółek

Piotr Burza
opublikowano: 07-05-1999, 00:00

BANKI. Amerykańska firma Diebold, światowy lider w produkcji bankomatów, otworzyła w Polsce swoją filię. Decyzja ta, jak wynika z informacji kierownictwa firmy, wiąże się z jej planami zaktywizowania swojej obecności w Europie Wschodniej. Firma wyprodukowała w samym tylko 1998 roku 26 tys. bankomatów, a zyski ze sprzedaży wyniosły 1,2 mld USD (4,8 mld zł). Na świecie działa ok. 650 tys. bankomatów, z czego 20 proc. to urządzenia dostarczone przez firmę Diebold.

W Polsce 700 bankomatów Diebolda wykorzystywanych jest przez siedem banków. PZ

FARMACOL. Analitycy CDM w swojej rekomendacji polecają akumulację akcji Farmacolu. Jednocześnie prognozują, że w ciągu następnych 6 miesięcy cena akcji może wynieść 26,5 zł za sztukę.

IMPEXMETAL. Spółka podpisała umowę z ZML Kęty. Kontrakt opiewa na 80 mln USD (320 mln zł). Huta Aluminium Konin, należąca do stołecznego holdingu, będzie dostarczała do zakładu w Kętach taśmy aluminiowe. Umowa została podpisana na 10 lat. Dostawy rozpoczną się w przyszłym roku. KJ

LEASCO. Sąd zarejestrował podwyższenie kapitału spółki, który obecnie stanowi 5 mln 750 tys. zł. Ogólna liczba głosów na WZA wynosi15 mln 750 tys.

MOSTOSTAL PŁOCK. Zarząd Mostostalu Płock poinformował, że Mostostal Warszawa posiada obecnie w spółce powyżej10 proc. głosów na WZA.

STALEXPORT. Petrochemia Płock jest zainteresowana odkupieniem od Stalexportu wszystkich udziałów posiadanych w Polkomtelu, które stanowią 5,5-proc. pakiet.

STOMIL SANOK. Spółka nabyła 3 tys. 92 akcje własne w celu ich umorzenia. W sumie do tej pory zakupiono 156 tys. 504 akcje, które uprawniają do oddania 156 tys. 504 głosów na WZA.

TPSA. Zgodnie z postanowieniem sądu arbitrażowego zorganizowanego przez Urząd Zamówień Publicznych komisja przetargowa MSP musi ponownie ocenić oferty złożone na wybór doradcy w II etapie prywatyzacji TP SA. ZM

SWARZĘDZ. Spółka zawarła dwie przedwstępne umowy sprzedaży nieruchomości z firmą GEO. Jedna dotyczy nieruchomości położonej w Łodzi-Widzew, gdzie dotąd znajduje się pawilon meblowy wynajmowany przez SFM spółce zależnej Swarzędz Market, a druga umowa dotyczy nieruchomości położonej w gminie Łomianki pod Warszawą. Nabywca zobowiązał się na wynajmowanie spółce pawilonu meblowego w Łodzi. W Łomiankach powstanie centrum handlowe. SFM będzie tam również wynajmować sklep. Dzięki temu nastąpi umocnienie pozycji spółki na rynku detalicznym. Uzyskane dzięki sprzedaży środki wysokości około 4,9 mln zł spółka przeznaczy na kapitał obrotowy oraz uregulowanie zobowiązań wobec wierzycieli. Jak poinformował Sebastian Szczęsny, rzecznik prasowy SFM, umowa powinna zostać sfinalizowana do końca maja. PB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Burza

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu