Ze spółek

Robert Grzeszczuk
opublikowano: 11-05-1999, 00:00

Ze spółekPOLIGRAFIA. Zarząd Poligrafii uważa, że spółce uda się przekroczyć opublikowane tegoroczne prognozy zysku. W ubiegłym roku spółka, zgodnie z obietnicami, osiągnęła 61,5 mln zł sprzedaży, zysk netto wyniósł 5,8 mln zł.

Opublikowane wcześniejsze prognozy zakładały, że na koniec 1999 roku przychody netto wyniosą 72 mln zł. Czysty zysk ma zamknąć się kwotą 7 mln zł. Wyniki pierwszych trzech miesięcy tego roku dają podstawę do deklaracji o przekroczeniu pierwotnych założeń. Przychody netto zwiększyły się w tym czasie, w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, o prawie 39 proc. i wyniosły 17,83 mln zł. Zysk po opodatkowaniu w okresie styczeń- -marzec 1999 roku wyniósł 1,58 mln zł.

— W drugiej połowie roku spodziewamy się efektów poczynionych w ostatnim czasie inwestycji, mających służyć zwiększeniu wydajności i mocy produkcyjnych — twierdzi Helena Zych, prezes Poligrafii. AS

BUDIMEX. WZA spółki zrezygnowało z podwyższenia kapitału akcyjnego spółki, w drodze emisji 235 tys. 832 akcji serii G. Osoby uprawnione do objęcia akcji otrzymają ekwiwalent pieniężny, który będzie stanowił różnicę między 15 zł (cena emisyjna akcji serii F) a średnim kursem Budimexu z czerwca 1999 roku. Akcje serii G miały być wyemitowane w celu realizacji praw z opcji menedżerskich.

PRÓCHNIK. Spółka otrzymała informację, iż Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji nie zgłosił zastrzeżeń do zamiaru łączenia przedsiębiorców polegającego na nabyciu przez Próchnik akcji ZPJ Wistil, co spowoduje przekroczenie 33 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy tej ostatniej firmy.

STALEXPORT. Spółka podpisała dwa kontrakty o łącznej wartości ponad 1,3 mln USD (5,2 mln zł) na dostawę profili z produkcji Huty Katowice do Argentyny i Egiptu.

SWARZĘDZ. Pomiędzy Swarzędzkimi Fabrykami Mebli a Centralą Produktów Naftowych CPN w Warszawie zawarta została ostateczna umowa sprzedaży nie zabudowanej nieruchomości o pow. 10.012 m2 położonej w Swarzędzu. Cena sprzedaży wynosi 1,3 mln zł. Wartość księgowa zbywanej nieruchomości zaś — 163,8 tys. zł. Jednocześnie SFM, w ramach wyprzedaży zbędnych aktywów, dokonały zbycia nieruchomości położonej w Rawiczu na rzecz Gminy Rawicz w zamian za zadłużenie z tytułu podatku od nieruchomości. Wartość transakcji wynosi 270 tys. zł. Ponadto SFM zbyły na rzecz Gminy Mosina nieruchomość o powierzchni 536 m2, położoną w Mosinie, w zamian za część zadłużenia z tytułu podatku od nieruchomości. Wartość transakcji wynosi 180 tys. zł. Zgodnie z podpisanymi przedwstępnymi umowami sprzedaży nieruchomości w Różance, Łodzi i Łomiankach zawarcie umów sprzedaży nastąpi do końca maja 1999 r., a kwota uzyskana z tego tytułu wyniesie 5,5 mln zł.

WKSM. Holenderski Tarmac International Holdings ogłosił wezwanie do sprzedaży 97 674 akcji WKSM po 71,5 zł za sztukę. Zapisy na te walory przyjmowane będą od 17 maja do 15 czerwca. RG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Grzeszczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu