Ze spółek

Maciej Zbiejcik
16-01-2004, 00:00

BORYSZEW. Przedstawione przez spółkę prognozy na 2004 r. zakładają osiągnięcie przychodów 155,5 mln zł, zysku operacyjnego 19,5 mln zł i 14 mln zł zysku netto.

HYDROBUDOWA ŚLĄSK. Spółka podpisała z Bankiem Spółdzielczym w Gliwicach umowę na lokatę terminową 2 mln zł. Wartość umów zawartych z tym bankiem w ciągu ostatnich 12 miesięcy wynosi 12 mln zł.

POLLENA-EWA. Zarząd KDPW 20 stycznia dokona asymilacji 7620 akcji spółki z 2 471 495 papierami.

POZMEAT. Sąd oddalił wniosek o upadłość spółki z możliwością zawarcia układu. Postanowienie z 5 listopada 2003 r. o umorzeniu postępowania układowego zostało skutecznie zaskarżone, wobec czego jest nieprawomocne. Sąd oddalił wniosek, jako że od otwarcia układu do prawomocnego rozstrzygnięcia co do układu lub umorzenia postępowania nie może być ogłoszona upadłość. Emitent zamierza złożyć zażalenie.

RESBUD. Zarząd zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Wprowadzenie nowego układu pozwoli na ograniczenie kosztów niezwiązanych z jakością i ilością wykonanej pracy.

STALPRODUKT. Sąd Apelacyjny w Krakowie oddalił apelację Towarzystwa Finansowego Silesia od wyroku z 30 września 2003 r. oddalającego powództwo TF Silesia. Emitent wnosił w pozwie o uchylenie uchwały NWZA z 25 lutego 2003 r. upoważniającej zarząd do wystąpienia na drogę sądową przeciwko spółce Polskie Huty Stali z roszczeniami odszkodowawczymi i z powództwem o ochronę dóbr osobistych Stalproduktu.

WAFAPOMP. Zarząd złożył do prokuratury zażalenie na postanowienie Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ o umorzeniu śledztwa w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez członków zarządu odwołanych 2 kwietnia 2001 r., zarzucając zaskarżonemu postanowieniu obrazę przepisów prawa materialnego i błąd w ustaleniach faktycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu