Ze spółek

Piotr Burza
opublikowano: 22-10-1999, 00:00

ZE SPÓŁEK

DĘBICA. Spółka otrzymała certyfikat potwierdzający prawidłowe funkcjonowanie systemu zarządzania środowiskowego, zgodnego z międzynarodową normą ISO 14001.

ECHO INVESTMENT. Po trzech kwartałach przychody spółki netto ze sprzedaży towarów i produktów przekroczyły 157 mln zł. Zysk ten został osiągnięty dzięki realizacji planu sprzedaży w ramach działalności developerskiej.

ELEKTROMONTAŻ EKSPORT.

Wciągu trzech kwartałów spółka uzyskała przychody ze sprzedanych towarów w wysokości 40 mln zł. Strata na działalności operacyjnej wyniosła 3,06 mln zł. strata brutto 886 tys zł., a netto 1,05 mln zł.

ELEKTROMONTAŻ POŁUDNIE.

W wyniku podpisania umowy z Elektrownią Łaziska suma wszystkich podpisanych z tą firmą umów przekroczyła 5,5 mln zł. Największa umowa, opiewająca na 1,167 mln zł, dotyczyła remontu kotła bloku nr. 2.

EXBUD. Spółka zawarła kontrakt z firmą Techno - CHChemie na wykonanie instalacji wysoko- i niskociśnieniowych z tworzyw sztucznych. Jego wartość netto wynosi 13,7 mln DEM (ponad 31 mln zł).

FERRUM. Spółka podpisała umowę z firmą Exelva International Holding z Holandii na zakup przez holenderską spółkę 23 proc. udziałów w podmiocie stowarzyszonym Ferseb. Jednocześnie spółka Exelva, będąca podmiotem stowarzyszonym z Esab AB, zrezygnowała z prawa pierwokupu ponad 11 tyś. udziałów które posiadała Huta Ferrum w spółce Fersab.

KGHM. Emil Wąsacz, minister Skarbu Państwa potwierdził, że w tym roku nie będzie sprzedaży 10 proc. KGHM z powodu niekorzystnej sytuacji na rynkach światowych.

MUZA. Sąd Rejonowy wpisał do rejestru spółkę z o.o. pod nazwą Muza Szkolna, w której Muza SA posiada 70 proc. udziałów.

KPWIG. Komisja uważa, że publikowane raporty z wyników za trzy kwartały tego roku dla GUS mogą być inne niż publikowane później raporty kwartalne. Wynika to różnic w zasadach ich sporządzania. Spółki są zobowiazane do przesyłania swych danych finansowych do GUS do 20 dnia po zakończeniu danego kwartału, podczas gdy raport kwartalny wymagany przez rynek publiczny musi być opublikowany w ciagu 35 dni po zakończeniu kwartału. Zdaniem Piotra Kaminskiego, dyrektora departamentu spółek publicznych i finansów KPWiG, inwestor musi wziąć pod uwagę, że dane dla GUS nie biorą pod uwagę pewnych czynności uwzglednianych przy sporzadzaniu raportu kwartalnego. Jesli np. spółka miała w swoim portfelu akcje, których wartość do dnia bilansowego spadła, musi dokonać przeceny ich wartości. W tej sytuacji wyniki finansowe firmy mogą ulec zmianie.

NOVITA. Podmiot zależny w 100 proc. od spółki — Novitex nabył 2 tys. akcji i obecnie posiada 702 tys. Novity — 18,07 proc. kapitału akcyjnego i głosów na WZA. Celem transakcji jest lokata krótkoterminowa.

POLLENA-EWA. Zarząd spółki, w związku z przyspieszeniem rejestracji wniosku o podwyższenie kapitału zakładowego, zdecydował o wycofaniu wniosku o wprowadzenie do obrotu na GPW na rynku równoległym 665 tys. praw do nowych akcji.

TPSA. Potencjalny inwestor dla TP SA będzie znany w listopadzie tego roku, ale niewykluczone, że jeszcze w październiku - poinformował w czwartek minister skarbu Emil Wąsacz na seminarium dotyczącym prywatyzacji. Najważniejszymi kryteriami przy wyborze inwestora strategicznego dla Telekomunikacji Polskiej będą: cena, jaką zaproponuje on za akcje oraz na ile partner wesprze realizację strategii spółki.

SOFTBANK. Spółka podpisała umowę ramową z BIG BG o współpracy w zakresie rozwoju sieci bankowości detalicznej Millennium. Przedmiotem umowy jest dostawa sprzętu, oprogramowania, szkoleń i usług komputerowych.

STERPROJEKT. Zarząd spółki ustalił cenę emisyjną akcji zwykłych na okaziciela serii D na 16,00 zł.

ZEW. Spółka wygrała przetarg na wyłożenie wielkiego pieca w indyjskiej hucie Visakhapatnam Steel Plant. Kontrakt opiewa na sumę 1 mln USD ( 41 mln zł), a jego realizacja będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.

ZM JAROSŁAW. Zarząd spółki poinformował, rada nadzorcza odwołała z wiceprezesa zarządu Michała Kuczyńskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Burza

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Ze spółek