Ze spółek

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 24-02-2005, 00:00

CENTROZAP. Sąd zwolnił spółkę z całości kosztów sądowych w zakresie powództwa Centrozapu przeciwko skarbowi państwa — dyrektorowi Urzędu Skarbowego w Katowicach o zapłatę odszkodowania. Sąd uznał tym samym argumenty przytoczone przez Centrozap w pozwie i wyznaczył termin rozprawy na 8 marca. Obecnie przygotowywane jest rozszerzenie powództwa Centrozapu do kwoty około 92 mln zł.

MOL. Węgierska spółka objęła dodatkowe 5 proc. udziałów w bloku wydobywczym Fedorowski, tym samym zwiększając swój udział w tym projekcie do 27,5 proc. Blok o powierzchni 2400 kilometrów kwadratowych mieści się w północno-zachodnim Kazachstanie niedaleko granicy z Rosją. MOL nabył udziały od spółki Exploration Venture Limited, która z kolei przejęła wcześniej pełny, 55-proc. udział byłego operatora Avery Worldwide Limited. Trzecim partnerem w konsorcjum pozostaje First International Oil Corporation z udziałami na niezmienionym poziomie wynoszącymi 22,5 proc. Cena nabycia dodatkowych 5 proc. udziałów wyniosła 3,82 mln USD. Według szacunków, łączne inwestycje wydobywcze MOL w ten projekt wyniosły około 37 mln USD. Obecnie konsorcjum jest na drugim etapie wydobywczym. Blok Fedorowski posiada duży potencjał wydobywczy ropy, kondensatu oraz gazu ziemnego.

Mostostal Zabrze. Spółka podpisała kontrakt z Hutą Trzyniec w Czechach na demontaż i montaż Konwertora K1 o wartości 3,99 mln zł.

PONAR. Skarb państwa sprzedał 100 086 akcji, co stanowi 11,55 proc. kapitału zakładowego spółki.

ŚWIECIE. Rada nadzorcza spółki zaakceptowała propozycję zarządu przeznaczenia z zysku netto za 2004 r. kwoty 200 mln zł na wypłatę dywidendy. Ostateczną decyzją akcjonariusze podejmą 9 marca na walnym zgromadzeniu.

ZASTAL. Spółka Gama od 7 do 21 lutego kupiła 74 429 akcji Zastalu po średnim kursie 0,30 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy