Ze spółek

Tomaszkiewicz Beata, Sulejewski Artur, Zbiejcik Maciej
12-07-2000, 00:00

ZE SPÓŁEK

BIUROSYSTEM. Włodzimierz Latarski został odwołany z funkcji członka zarządu spółki. Decyzja ta wynika z porządkowania struktur w celu połączenia z firmą Invar System. Włodzimierz Latarski zostanie prezesem Biurosystem-Serwis, spółki zależnej od emitenta giełdowego.

EXBUD. Kieleckie Przedsiębiorstwo robót Mostowych (podmiot zależny od Exbudu) zawarł umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Publicznych w Warszawie na budowę przeprawy mostowej przez Parnicę w Szczecinie. Wartość kontraktu netto wynosi 19,4 mln zł, termin jego zakończenia określony został na grudzień 2001 roku.

INVEST.COM. Spółka chce wejść do obrotu publicznego najpóźniej w 2002 roku, zaś wcześniej planuje pozyskać dużego inwestora finansowego lub branżowego. Rozmowy z potencjalnym inwestorem powinny się zakończyć jeszcze w 2000 roku lub najpóźniej w pierwszym kwartale 2001 roku.

LENTEX. Spółka wyemituje 300 tys. akcji zwykłych serii C o wartości nominalnej 2,05 zł każda. Papiery będą oferowane do objęcia przez subemitenta usługowego, a następnie przeznaczone do odkupu przez osoby uprawnione w ramach realizacji programu opcji menedżerskiej. W tym celu 23 czerwca Lentex zawarł z Bankiem Handlowym SA umowę o subemisji usługowej.

Cena emisyjna tych akcji wyniesie 18,96 zł za sztukę. Po tej samej cenie uprawnione osoby będą mogły odkupić akcje od subemitenta w pięciu transzach do 2004 roku włącznie.

PKN ORLEN. Spółka obniża ceny hurtowe paliw o 30-70 zł na tonie, czyli o 3-6 gr na litrze w sprzedaży detalicznej. Powodem obniżki jest spadkowa tendencja notowań paliw gotowych na międzynarodowych giełdach oraz umocnienie się kursu złotego wobec dolara.

PEMUG. Przedsiębiorstwo nabyło 505 sztuk własnych akcji po cenie jednostkowej 10,2 zł w celu ich umorzenia. „Pemug” nabył dotąd łącznie w celu umorzenia 123.166 sztuk własnych akcji. Na każdą akcję przypada jeden głos na WZA.

PGF. Spółka nabyła na GPW w Warszawie 4 tys. własnych akcji. Celem nabycia akcji jest wydanie ich akcjonariuszom spółki przyłączanej CEFARM-Poznań w procesie połączenia obu spółek zgodnie z uchwałą NWZA.

PRÓCHNIK. Spółka podpisała umowę dotyczącą przeglądu i badań sprawozdań finansowych Próchnik i własnej grupy za 2000 rok z firmą W. Frąckowiak i Partnerzy — Wielkopolska Grupa Audytingowa. W przeszłości Próchnik nie korzystał z usług w/w firmy.

TFI SKARBIEC. Akcjonariusze podczas WZA zdecydowali o podwyższeniu kapitału akcyjnego towarzystwa o33,3 mln zł do poziomu 66,6 mln zł. Zwiększył się także udział ADI GmbH w akcjonariacie Skarbca — o 9 proc do 49 proc. Zmniejszył się natomiast — z 60 do 51 proc. udział BRE.

TFI Skarbiec zawarło też umowę na mocy której jednostki uczestnictwa funduszy zarządzanych przez towarzystwo będą sprzedawane w POK Biura Maklerskiego BGŻ. Dzięki temu sieć dystrybucji została powiększona o 74 POK-i — do 429. BT, AS, MZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomaszkiewicz Beata, Sulejewski Artur, Zbiejcik Maciej

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu