Ze spółek

Sebastian Gawłowski
25-01-2001, 00:00

Ze spółek

07NFI. Sąd odroczył ogłoszenie wyroku w sprawie apelacji wniesionej przez Krzysztofa Jańczuka od postanowienia sądu dotyczącej wpisu do rejestru handlowego prezesa zarządu Jerzego Locha.

HOWELL. Zarząd spółki odwołał Pana Marka Stokłosę z funkcji prokurenta.

KGHM. Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego wystosował list do mimistra pracy i polityki społecznej, w którym zarzucił mu brak decyzji w sprawie wskazania mediatora z listy prowadzonej przez MPiPS. Związek uważa, że znajduje się w sporze sporze zbiorowym z Zarządem KGHM. Natomiast zdaniem ministerstwa nie podstawy prawnej aby konflikt określać mianem sporu zbiorowego.

ŁDA INVEST. Zbigniew Gałuszka zbył 478 tys. akcji spółki. Sprzedane akcje stanowiły 17,14 proc. kapitału akcyjnego oraz dawały 9,63 proc.głosów. Nabywcą jest spółka LIMA, powiązana z panem Gałuszką.

NAFTOBUDOWA. Spółka zawarła z Pekao umowę Program Emisji Bonów Komercyjnych Banku Pekao, której przedmiotem jest zorganizowanie i obsługa emisji w transzach o maksymalnej łącznej wartości 20 mln zł.

NOVITA. Spółka informuje, że nabyła 100 akcji własnych, w tym 50 akcji w cenie 18,50 zł za akcję i 50 akcji w cenie 18,80 zł. Nabyty pakiet stanowi 0,003 proc. kapitału akcyjnego i głosów. Celem jego nabycia jest umorzenie własnych akcji. Po powyższej transakcji spółka posiada 156 050 akcji własnych, stanowiących 4,02 proc. kapitału akcyjnego i głosów.

PAGED. Edmund Mzyk, prezes zarządu nabył łącznie 266 062 akcje po cenie 4 zł za akcję. Nabyte akcje stanowią 2,64 proc. udział w kapitale oraz głosach.

VISCOPLAST. PIONEER Otwarty Fundusz Inwestycyjny zmniejszył zaangażowanie w spółce z 5,23 proc. do 4,65 proc. tj. 91 026 akcji. SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu