Ze spółek

Sebastian Gawłowski
29-06-2001, 00:00

Ze spółek

7BULLS. Romuald Dzienio, prezes zarządu nabył w transakcjach pakietowych 50 496 akcji emitenta po cenie 29,80 zł.

12PIAST NFI. Fundusz zawarł warunkową umowę sprzedaży wszystkich posiadanych 315 480 akcji spółki Kopalnia Piasku Kuźnica Warężyńska, stanowiących 33 proc. kapitału akcyjnego za kwotę 4,4 mln zł. Nabywcą akcji jest Towarzystwo Inwestycyjne Towin.

APEXIM. ZWZA podjęło uchwałę w sprawie przerwy w obradach do 12 lipca.

BANK KOMUNALNY. Sąd dokonał wpisu do Rejestru Przedsiębiorców nowej nazwy banku, uchwalonej przez NWZA, która brzmi: Nordea Bank Polska. Spółka nabyła 2 286 261 szt. akcji imiennych BWP-Unibank. W wyniku transakcji nabycia Bank posiada 98,09 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki i ma prawo do wykonywania 98,09 proc. głosów na WZA BWP-Unibank. Łączna kwota zakupu akcji wyniosła 36,5 mln zł.

BPH. BPH i PBK złożyły wniosek do Komisji Nadzoru Bankowego o wyrażenie zgody na połączenie obu banków. Banki złożyły również wniosek o wydanie zezwolenia na nabycie przez BPH akcji Górnośląskiego Banku Gospodarczego. PBK posiada prawie 69 proc. akcji w GBG.

COMPUTERLAND. Konsorcjum, w skład którego wchodzi Computerland, Hewlett-Packard Polska i Oracle Polska podpisało pakiet umów dotyczący wdrożenia aplikacji Oracle Financials do obsługi gospodarki własnej banku PKO BP. Łączna wartość przychodów Computerland z tytułu podpisanych umów wyniesie około 1,8 mln USD netto. Umowy będą realizowane etapami do końca 2001 roku.

ECHO. Spółka podpisała z firmą Mitex umowę dotyczącą realizacji przez Mitex w formie generalnego wykonawstwa kompleksowego wykonania i oddania do użytkowania I etapu centrum handlowego wraz z ogrodem i składem budowlanym w Pile. Łączna wartość umów podpisanych wynosi 21,7 mln zł plus VAT.

EFEKT. Zdaniem prezesa spółki, działania mniejszościowej grupy akcjonariuszy Efektu zmierzające do poszukiwania inwestora strategicznego nie zostały uzgodnione z zarządem i są sprzeczne ze strategią rozwoju firmy.

— Działania te nie zostały uzgodnione z zarządem i resztą akcjonariuszy, którzy mają ponad 70 proc. głosów na WZA i nie są zgodne z przyjętą strategią rozwoju spółki do 2005 roku, która nie zakłada poszukiwania inwestora strategicznego — mówi prezes Bogumił Adamek.

Wcześniej spółka poinformowała, że grupa 15 akcjonariuszy, kontrolująca 23,74 proc. głosów na WZA, doszła do porozumienia w sprawie zgodnego poszukiwania dla niej inwestora strategicznego. Przedstawiciel grupy Robert Orzeł mówi, że rozmowy w sprawie pozyskania inwestora strategicznego są obecnie prowadzone z trzema podmiotami zagranicznymi.

ELektromontaż -EX. Spółka zawarła kontrakt z KWB Bełchatów na dostawę i uruchomienie stacji 6 kV. Urządzenie będzie pracować w cyfrowym systemie zdalnego sterowania. Wartość netto umowy wynosi 1,57 mln zł.

JELFA. ZWZA spółki zwiększyło dywidendę do 1 zł na akcję. Łącznie na dywidendę przeznaczono 7,48 mln zł. Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 17 lipca, a wypłata nastąpi 7 sierpnia.

KGHM. Minister skarbu Aldona Kamela-Sowińska zapowiedziała, że decyzja w sprawie sprzedaży 10 proc. akcji spółki zostanie podjęta najpóźniej do końca września.

KPBP-BICK. Mostostal- Export, podmiot dominujący wobec emitenta nabył 44 465 akcji, co stanowi 2,23 proc. kapitału akcyjnego i posiada 59,36-proc. udział w kapitale zakładowym i tyle głosów na WZA spółki.

PUŁAWY. KDPW przyznał spółce status uczestnika KDPW w typie emitent.

TONSIL. Realizacja umowy restrukturyzacji zadłużenia, jaka została podpisana z Bankiem Śląskim, została przedłużona do 30 września. Obecnie Zarząd prowadzi negocjacje ze wszystkimi wierzycielami Tonsilu oraz stara się o pozyskanie inwestora.

WÓŁCZANKA. Akcjonariusze posiadający co najmniej 5 proc. ogólnej liczby głosów na WZA to PKO BP (20,01 proc.),Stanisław Gasinowicz (15,97 proc.), Malbeth Limited (9,96 proc.) oraz Rafał Karczmarczuk (8,1 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu