Ze spółek

Artur Szymański
12-12-2001, 00:00

3 NFI JUPITER. Fundusz kupił 70 tys. akcji własnych płacąc 3,82 zł za sztukę. Nabycie własnych walorów nastąpiło celem ich dalszej odsprzedaży. Łącznie z papierami kupionymi wcześniej, fundusz posiada niemal 1,4 mln własnych akcji.

AMICA. Na mocy kontraktu między spółką a jednym ze światowych producentów sprzętu AGD Amica Wronki w latach 2002-2003 zrealizuje zamówienia na sprzęt chłodniczy o szacunkowej wartości około 40 mln DEM.

BUDIMEX. Wiceprezesem zarządu został Pedro Manuel Buenaventura Cebrian.

BZ WBK. Zarząd banku zapowiedział, że spółka zrealizuje prognozę około 154 mln zł zysku netto za 2001 r. Po trzech kwartałach BZ WBK miał 160,2 mln zł zysku netto, ale w ostatnich trzech miesiącach 2001 r. spodziewana jest strata.

ENERGOAPARATURA. Do spółki wpłynęła podpisana przez Foster Wheeler Energia Polska z siedzibą w Sosnowcu umowa na kwotę 594 tys. USD na wykonanie robót montażowych.

EXBUD SKANSKA. NWZA zdecydowało o dalszym istnieniu Exbudu oraz odwołało z rady nadzorczej Esko Tulikoura i Bogdana Wawrzyniaka. Na ich miejsca powołano Matsa Wäpplinga i Andersa Herslowa.

GPRD. Na NWZA spółki zależnej GPRM Mostobudowa nie przyjęło uchwały w sprawie dalszego jej istnienia.

POLLENA-EWA. Zarząd GPW postanowił wprowadzić 17 grudnia 2001 r. do obrotu giełdowego na rynku równoległym 38,9 tys. akcji pod warunkiem dokonania przez KDPW ich asymilacji z pozostałymi papierami.

POLNA. W księdze wieczystej na nieruchomości emitenta dokonano zapisu hipotek kaucyjnej i zwykłej w łącznej kwocie 3,2 mln zł na rzecz ING Bank Śląski oraz hipoteki kaucyjnej w kwocie 2,5 mln na rzecz Kredyt Banku.

PROCHEM. Spółka nabyła od osób fizycznych po cenie nominalnej 113,2 tys. akcji Elektromontażu Kraków stanowiących 35,37 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZA.

RELPOL. Emitent kupił 500 akcji własnych po średniej cenie 36,50 zł za sztukę. Ogółem spółka posiada 128,57 tys. własnych walorów stanowiących 11,68 proc. kapitału akcyjnego i głosów na WZA.

STER-PROJEKT. Zmianie uległo 717 tys. akcji imiennych emitenta na akcje na okaziciela. Spółka wystąpiła z wnioskiem do KDPW o dokonanie ich asymilacji z 10,5 mln pozostałych akcji oraz do GPW o wprowadzenie walorów do obrotu giełdowego.

WÓLCZANKA. W wyniku sprzedaży akcji emitenta, PKO BP posiada 0,15 proc. kapitału akcyjnego i głosów na WZA. Przed sprzedażą bank posiadał 5,1 proc. maksymalnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Ze spółek