Zeznania Wójcika kluczem do walki z mafią

opublikowano: 29-10-2008, 10:28

Wrocławska prokuratura prowadząca śledztwo w  sprawie korupcji zajmie się wkrótce kolejnymi prominentnymi działaczami piłkarskimi z PZPN - dowiedział się "Dziennik".

Według gazety, kluczem do rozprawy z działaczami mają być zeznania byłego selekcjonera polskiej reprezentacji Janusza Wójcika. W ubiegłym tygodniu usłyszał on 11 zarzutów.

Według "Dziennika", Wójcik w prokuraturze szczegółowo opowiadał o kupowaniu meczów przez pierwszoligowe kluby, miał oskarżyć kilku najważniejszych polskich sędziów o branie łapówek. Jak czytamy w "Dzienniku" Wójcik miał również poinformować prokuratorów o mechanizmach korupcji w centrali PZPN. Według osoby znającej szczegóły śledztwa nie wskazał jednak konkretnych nazwisk z zarządu.

"Dziennik" twierdzi, że na celowniku wymiaru sprawiedliwości znalazł się również Henryk Klocek, wpływowy prezes pomorskiego PZPN - promotor kandydatury Grzegorza Laty na prezesa związku. Gazeta przypomina, że w ubiegłym tygodniu przed wrocławskim sądem, gdzie trwa proces Ryszarda F. "Fryzjera", były reprezentant Polski Janusz Kupcewicz powiedział, że Henryk Klocek pośredniczył w kontaktach działaczy Arki Gdynia z korumpowanymi przez nich sędziami. W mediach zapewniał, że nie ma związków z korupcją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Zeznania Wójcika kluczem do walki z mafią