Zgoda na budowę fragmentu A2 Nowy Tomyśl - Trzciel

PAP
11-05-2009, 11:33

Zgodę na budowę 15-kilometrowego odcinka autostrady A2 między Nowym Tomyślem a Trzcielem podpisał w poniedziałek w  Poznaniu wojewoda wielkopolski Piotr Florek. W trzecim kwartale 2009 roku na tym odcinku ruszą prace budowlane.

Cały odcinek Nowy Tomyśl - Świecko o długości ponad 100 km ma być gotowy w 2011 roku. Autostrada Wielkopolska czeka na pozwolenia na budowę udzielone przez wojewodę lubuskiego.

"Odcinek Nowy Tomyśl - Świecko jest podzielony na siedem mniejszych pododcinków. Jeden odcinek przebiega w Wielkopolsce - to właśnie ten fragment do Trzciela, dla którego dzisiaj otrzymaliśmy pozwolenie na budowę. W województwie lubuskim zostały złożone wnioski na pozwolenie na budowę trzech odcinków, kolejne będą składane. Na tych odcinkach, na które będą pozwolenia na budowę, w trzecim kwartale tego roku ruszą prace" - powiedziała PAP Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy Autostrady Wielkopolskiej.

Spółka ma czas do czerwca b.r. na wynegocjowanie kredytów potrzebnych na budowę autostrady do Świecka. Jak poinformowała Kwiatkowska, rozmowy dotyczące finansowania jest na ukończeniu; zakończono rozmowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, kończą się rozmowy z bankami komercyjnymi.

Pod koniec marca resort infrastruktury oraz spółka Autostrada Wielkopolska podpisali aneks do umowy, przedłużający do 30 czerwca czas negocjacji firmy z bankami na kredyty finansujące budowę autostrady A2 na odcinku Świecko - Nowy Tomyśl.

Z danych spółki wynika, że koszt budowy odcinka autostrady A2 do Świecka ma wynieść 1 mld 298 mln euro tj. 12,2 mln euro za jeden kilometr autostrady. Kwota ta zawiera również projekt budowlany oraz prace przygotowawcze, jakie spółka musi wykonać przed rozpoczęciem budowy. Uwzględnia także pełne wyposażenie autostrady, m.in. punkty poboru opłat, systemy alarmowe, miejsca obsługi podróżnych.

Zakres projektu obejmuje również m.in. 76 mostów i wiaduktów, sześć węzłów autostradowych i tyle samo miejsc obsługi podróżnych wyposażonych w parkingi, toalety i place zabaw dla dzieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Zgoda na budowę fragmentu A2 Nowy Tomyśl - Trzciel