Zielone biuro Oriflame

ADO
opublikowano: 08-05-2012, 00:00

EKOLOGIA

Firma Oriflame zmieniła warszawską siedzibę. Nowe biuro znajduje się w budynku Mokotów Nova, w którym zastosowano takie energooszczędne rozwiązania jak m.in. specjalne ocieplenie w ścianach budynku i energooszczędną klimatyzację.

Na życzenie przedstawicieli Oriflame właściciele budynku zamontowali także żaluzje chroniące pomieszczenia przed nadmiernym nagrzaniem, automatyczne włączniki świateł w łazienkach i energooszczędne świetlówki.

W biurach znalazły się energomiczne meble, a także sprzęt elektroniczny i AGD, który zużywa mniej energii elektrycznej i nadaje się do recyklingu. Ponadto w różnych miejscach budynku umieszczono informacje o możliwościach wprowadzenia ekoprzyzwyczajeń w codziennym życiu, np. ulotki zachęcające do przyjeżdżania do pracy na rowerze.

Nowe biuro Oriflame powstało także zgodnie z koncepcją design 2.0, stworzoną dla Oriflame przez szwedzkie biuro projektowe TEA i designera Niklasa Wahlsteina. Za jej realizację w Polsce odpowiadało biuro projektowe Massvie Design.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADO

Polecane