Zielone otwarcie w USA

PAL, MW
opublikowano: 23-12-2009, 15:51

Zgodnie ze wskazówkami kontraktów, indeksy USA rozpoczęły środową sesję ponad kreską. Informacje, jakie napłynęły dotychczas na rynek, były dość neutralne. A rynek żyje już świętami.

W pierwszych minutach sesji dużym powodzeniem inwestorów cieszą się papiery Micron Technology, Tibco Software oraz Red Hat, a to za sprawą wyników finansowych. Kursy wszystkich ww. spółek rosną już o 5 proc. O 10 proc. rośnie Cintas, również po raporcie kwartalnym.

Powodzeniem powinny dziś cieszyć się akcje Forda. Tak jak było to już w handlu elektronicznym. Koncern motoryzacyjny poinformował dziś o powrocie do rozmów ws. sprzedaży Volvo. Tym razem są konkrety; nierentowna marka ma być sprzedana do końca I kwartału 2010 r. Nabywca pozostał ten sam, co w październiku – to chiński koncern Zhejiang Geely Holding Group.

Przed dzwonkiem wyniki kwartalne ma podać również spółka Finish Line. Inwestorzy są dobrej myśli co do wyników sprzedawcy obuwia, co widać po notowaniach rosnących o 1,73 proc.

Inwestorzy poznają jeszcze dziś finalne wyliczenie indeksu Uniwersytetu Michigan za grudzień, informację nt. listopadowej sprzedaży nowych domów oraz zmiany zapasów ropy.

Na notowaniach przedstawicieli branży finansowej może odbić się informacja podana przez Amerykański Departament Skarbu. Jak podał CNBC, zamierza on wkrótce zwrócić się do Kongresu USA z prośbą o akceptację programu TARP dla przedstawicieli małego biznesu.

Departament chciałby przeznaczyć na pomoc dla małych spółek od 30 do 40 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Zielone otwarcie w USA