Zielone światło dla Brastera

  • Alina Treptow
opublikowano: 05-05-2015, 00:00

Nadzór zatwierdził prospekt biotechnologicznej spółki. Przeskoczy ona na dużą giełdę i wyemituje 2,6 mln nowych akcji.

Spółka biotechnologiczna Braster, która ma nadzieję zrewolucjonizować rynek diagnostyki nowotworów piersi, jest coraz bliżej głównego parkietu. Wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła jej prospekt emisyjny. Przenosinom z NewConnect, gdzie obecnie są notowane walory spółki, będzie towarzyszyła emisja 2,6 mln akcji bez prawa poboru. Oferującym jest Ipopema Securities. Prospekt Brastera był gotowy już w ubiegłym roku, jednak po zmianie strategii i decyzji, że kluczowy produkt — tester diagnostyczny, będzie kierowany bezpośrednio do kobiet, trzeba było dokonać znaczących zmian w dokumencie. Spółka chce zdobyć dzięki emisji kilkadziesiąt milionów złotych, które przeznaczy m.in. na budowę linii produkcyjnej, hardware oraz systemy informatyczne, które ułatwią przepływ danych od badających się kobiet. Część funduszy trafi też na rozpoczęcie produkcji oraz marketing testera zarówno w Polsce, jak i za granicą.

— Produkt pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie 2016 r. — zapowiada Marcin Halicki, prezes Brastera. Urządzenie najpierw zadebiutuje na polskim rynku, w 2017 r. ruszy sprzedaż w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Rok później trafi do kolejnych państw Unii Europejskiej oraz USA. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane