Zielone technologie podbijają świat

opublikowano: 03-10-2014, 00:00

Innowacje

Rodzime zielone technologie, opracowane przez 62 małe i średnie firmy w ciągu minionych pięciu lat, pokazano w ponad 50 krajach świata, efektem czego były konkretne kontrakty i nowi klienci — wynika z jubileuszowego podsumowania programu akceleracji Ministerstwo Środowiska — GreenEvo. Przedsiębiorcy dzięki organizowanym przez resort wyjazdom na międzynarodowe misje gospodarcze i handlowe oraz działaniom promocyjnym, podejmowanym za granicą, podpisali łącznie 1273 kontrakty w partnerami krajowymi i 244 z zagranicznymi.

Znacząco powiększyły się też ich bazy klientów i przychody z eksportu.

— Udowodniliśmy, że polska myśl techniczna jest konkurencyjna na rynku globalnym, a technologie oferowane przez nasze firmy budzą zainteresowanie na rynkach zagranicznych. Polskie produkty wyróżnia jakość i efektywność energetyczna — zaznacza Agnieszka Kozłowska-Korbicz, koordynator programu GreenEvo oraz radca ministra w Ministerstwie Środowiska. Obecnie realizowana jest piąta edycja Akceleratora Zielonych Technologii — GreenEvo. Jej laureaci zostaną przedstawieni jeszcze w październiku 2014 r.

35,28 tys. Tyle polskich firm (klientów lub kontrahentów) wpisanych jest do baz wszystkich laureatów resortowego programu GreenEvo.

26,68 tys.Tyle wynosi łączna liczba klientów w zagranicznych bazach firm z Akceleratora Zielonych Technologii — GreenEvo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane