Zimowe żniwa w kształcie serca

Branża słodyczy może zacierać ręce — dziś najpewniej zostaniemy obdarowani czekoladkami. Mniejsze zainteresowanie zmartwi natomiast producentów afrodyzjaków

Aż albo zaledwie 83 proc. Polaków planuje podarować dziś swojemu partnerowi/ partnerce kartkę walentynkową lub upominek z okazji święta zakochanych (badanie TNS Kantar dla Allegro przeprowadzone na 1 tys. Polaków w wieku 18-60 lat). Jeszcze 20 lat temu walentynki obchodziło 42 proc. Polaków.

TAK NAJPROŚCIEJ: Na poszukiwanie walentynkowego prezentu prawie połowa Polaków uda się do centrum handlowego, a 37 proc. wykorzysta internet — wynika z badania TNS Kantar dla Allegro.
Zobacz więcej

TAK NAJPROŚCIEJ: Na poszukiwanie walentynkowego prezentu prawie połowa Polaków uda się do centrum handlowego, a 37 proc. wykorzysta internet — wynika z badania TNS Kantar dla Allegro. Fotolia

Najchętniej świętują dziś osoby młodsze (tzn. w wieku 18-39 lat) oraz te z mniejszych miast (do 100 tys. mieszkańców). Najczęściej wręczane będą dziś... czekoladki — 47 proc. wskazań, a potem kwiaty — 33 proc., bilety do kina czy na koncert — 30 proc. Mniej zadowoleni od producentów słodyczy i właścicieli kwiaciarni będą twórcy kosmetyków, produktów z kategorii erotyka oraz jubilerzy — odpowiednio 2, 14 i 15 proc. wskazań.

— Mężczyźni chętniej decydują się na podarownie czekoladek, kwiatów lub biżuterii, podczas gdy kobiety wybierają na prezent przede wszystkim bilety do kina czy na koncert oraz kartkę z życzeniami. Najmłodsi częściej planują wręczyć najbliższej osobie czekoladki oraz kwiaty. Ta grupa wiekowa chętniej decyduje się również na prezenty z kategorii erotyka. Trzydziestolatkowie częściej zamierzają dać na walentynki biżuterię. Mieszkańcy wsi oraz najmniejszych miast częściej uznają, że dobrym podarunkiem będzie bielizna, natomiast mieszkańcy miast do 100 tys. mieszkańców częściej planują kupić biżuterię w prezencie dla swojego partnera. Bilety na wydarzenia kulturalne wybierają chętniej osoby z wykształceniem średnim i wyższym — podsumowuje Agata Stachowiak z Allegro.

Tyle badania TNS Kantar, ale swoje walentynkowe ciekawostki statystyczne wybrało też Allegro. Agata Stachowiak mówi o wzroście zainteresowania kategoriami prezentowymi na trzy tygodnie przed 14 lutego. — Przed walentynkami każdego dnia sprzedaje się średnio 3 tys. zapachów. W tym czasie sprzedaje się też o 20 proc. więcej biżuterii niż zazwyczaj — średnio 4,8 tys. sztuk dziennie, a zegarków 2 tys. — mówi Agata Stachowiak.

Chętnie też kupujemy bilety do kina czy na wydarzenia kulturalne. — Na Allegro, w porównaniu z ubiegłym rokiem, sprzedało się już o 75 proc. więcej takich wejściówek. Na trzy tygodnie przed świętem zakochanych na Allegro sprzedaje się najwięcej prezerwatyw — ponad 36 tys. [od 23.01 do 09.02. 2018 r. — red.], następne są akcesoria i gadżety erotyczne — ponad 25 tys.

Co ciekawe, liczba sprzedanych prezerwatyw rok temu była bardzo podobna. Zwiększyło się natomiast o 35 proc. zainteresowanie produktami BDSM i grami erotycznymi — o 31 proc., a spadło o 28 proc. zainteresowanie feromonami i afrodyzjakami oraz filmami erotycznymi — o 19 proc. — mówi Agata Stachowiak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu