Ziółkowska: inflacja sięgnie 5 proc. nawet bez cięcia stóp

Administrator
opublikowano: 08-01-2002, 19:09

Inflacja wzrośnie w 2002 roku do 5 proc., z jednoprocentową tolerancją błędu, bez obniżek stóp lub przy niewielkim ich spadku, czyli do celu wyznaczonego przez Radę Polityki Pieniężnej, powiedziała Wiesława Ziółkowska z RPP.

Inflacja wzrośnie w 2002 roku do 5 proc., z jednoprocentową tolerancją błędu, bez obniżek stóp lub przy niewielkim ich spadku, czyli do celu wyznaczonego przez Radę Polityki Pieniężnej, powiedziała Wiesława Ziółkowska z RPP.

Ziółkowska uważa, że do zdecydowanego spadku inflacji w ubiegłym roku przyczyniły się pozytywne szoki podażowe, bardzo niski wzrost cen żywności oraz spadek cen paliw, które jednak w 2002 roku się nie powtórzą.

Wiesława Ziółkowska jest zdania, że zawarcie kompromisu między RPP i rządem na temat koordynacji polityki monetarnej i fiskalnej jest możliwe.

- Nie mogę jednak powiedzieć, na jakich zasadach możliwy byłby kompromis, bo mówienie dziś o zasadach byłoby stawianiem warunków, a to automatycznie usztywniałoby stanowisko stron przed rozmowami – powiedziała Ziółkowska.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane