Czytasz dzięki

Zjednoczone siły województwa

WK
opublikowano: 26-05-2014, 00:00

OPOLSKIE

1 Mój największy sukces to.... dwukrotne zwycięstwo w wyborach samorządowych i pełnienie funkcji burmistrza Nysy od grudnia 2006 r. Za najważniejsze osiągnięcie w pracy uważam wybudowanie kanalizacji sanitarnej w całej gminie, uporządkowanie gospodarki odpadami, stworzenie regionalnego centrum gospodarki odpadami z sortownią i kompostownią. Za sukces uważam również wyznaczenie i uzbrojenie terenów Nyskiej Podstrefy Wałbrzyskiej SSE oraz wprowadzenie inwestorów. Sukcesem jest zjednoczenie sił wielu podmiotów i organizacji w Nysie, co pozwoliło na pozyskanie ze środków pomocowych Unii Europejskiej dla Gminy 138,5 mln zł umożliwiających realizację zadań na ogólną kwotę 200 mln zł.

2 Moja najbardziej bolesna porażka... nie udało mi się pozyskać pieniędzy na wybudowanie tak oczekiwanej przez mieszkańców Nysy hali widowiskowo-sportowej. Stal AZS PWSZ Nysa jest pierwszoligowym klubem piłki siatkowej i mieszkańcy oraz zawodnicy od wielu lat czekają na obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia.

3 Największym wyzwaniem dla regionu będzie... uzbrojenie i zagospodarowanie156 ha terenów inwestycyjnych Regionalnego Parku Przemysłowego w Nysie. Po zagospodarowaniu terenów Nyskiej Podstrefy Wałbrzyskiej SSE wyznaczyliśmy nowe tereny inwestycyjne, które wymagają uzbrojenia. Uzbrojenie terenów inwestycyjnych Regionalnego Parku Przemysłowego w Nysie to projekt kluczowy, aktualnie opracowujemy dokumentację projektową budowy kanalizacji sanitarnej, deszczowej, budowy wodociągu i dróg.

JOLANTA BARSKA

burmistrz Nysy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WK

Polecane