Złomowy potentat buduje hotel

  • Marta Bellon
26-07-2013, 00:00

Prezesowi największej firmy złomowej na Śląsku zamarzyło się poszerzenie działalności o nową branżę. Pomogła UE.

Przemysław Oleś, prezes Olmetu, największej firmy złomowej na Śląsku, buduje hotel na południu Polski — w liczącej prawie 11 tys. mieszkańców gminie Piwniczna- -Zdrój. Inwestycja kosztuje 15 mln zł. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 Fundusze Europejskie dla Małopolski.

Hotel Piwniczna SPA & Conference będzie obiektem trzygwiazdkowym, znajdzie się w nim m.in. SPA oraz restauracja z tradycyjną kuchnią łemkowską. Klienci biznesowi będą mogli skorzystać z dwóch sal konferencyjnych. Otwarcie hotelu planowane jest na sierpień.

— Mój dziadek urodził się w pobliskiej Szczawnicy, stąd sentyment do tej części Polski. Sam pomysł budowy obiektu zrodził się z chęci poszerzenia dotychczasowej działalności biznesowej o nową branżę. Perspektywa stworzenia czegoś wyjątkowego w moich rodzinnych stronach, poparta świetnymi wynikami finansowymi firmy oraz możliwością uzyskania dofinansowania z funduszy unijnych na nasz projekt, zaważyły o realizacji pomysłu — mówi Przemysław Oleś.

To już ostatni etap inwestycji. Pokoje i SPA są już gotowe, trwa zagospodarowywanie przestrzeni wokół hotelu. Nad Popradem powstaje plaża, do której nawożony jest piasek z Łeby. W Piwnicznej-Zdroju w ostatnim czasie zagospodarowano brzegi Popradu, wybudowano amfiteatr na 250 osób, a wkrótce zostanie otwarty kompleks rekreacyjny na Radwanowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Złomowy potentat buduje hotel