Złoto drożeje

opublikowano: 11-10-2018, 14:22

Wzrost niepewności na świecie, spowodowany przeceną akcji i innych aktywów, zwiększył zainteresowanie inwestorów złotem.

Interesujesz się inwestycjami w złoto? Kup nasz newsletter. Jesteś prenumeratorem Pulsu Biznesu? Na hasło "prenumerator" otrzymasz 50 proc. zniżki!   

Kurs złota z kontraktów terminowych zmierza w czwartek do zakończenia wzrostem trzeciej sesji z rzędu, bo inwestorzy widzą spadek kontraktów na indeksy amerykańskich rynków akcji, co może zapowiadać kolejny dzień przeceny. Do wzrostu popytu na złoto przyczynia się także słabnący dolar. 

Kurs uncji złota z grudniowych kontraktów rośnie o 1,1 proc. do 1207 USD.

- Metal uważany za bezpieczną przystań raczej nie reagował na niedawne spadki na rynkach akcji, bo inwestorzy znajdowali lepsze okazje na rynku obligacji. Obecnie jednak kiedy dolar i rentowności spadają, złoto znalazło wsparcie, szczególnie w związku z przeceną na rynkach akcji – powiedział Fawad Razaqzada, analityk Forex.com.

Jego zdaniem złoto może nadal drożeć i próbować przełamać opór w obszarze 1205-1215 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu