Czytasz dzięki

Złoto drożeje po prognozie 3000 USD za uncję

opublikowano: 22-04-2020, 16:58

Cena złota wyraźnie rośnie w środę po prognozie BofA Global Research.

We wtorek notowania złota w USA zakończyły się najniższym kursem od prawie dwóch tygodni. Dzień później kruszec wyraźnie drożeje. Pojawiły się spekulacje, że powodem wzrostu kursu jest poszukiwanie „bezpiecznych przystani” przez inwestorów obawiających się złych wiadomości z Azji, gdzie podobno niektórzy potężnie stracili na niedawnym krachu notowań ropy WTI z majowych kontraktów.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

- Po rynku krążą obecnie spekulacje, że inwestorzy z Azji stracili najwięcej. Tak dużo, że niektóre azjatyckie rynki finansowe mogą zostać „zarażone” i implodować – powiedział Jim Wyckoff, analityk Kitco.com.

Popytowi na złoto sprzyja także podwyższenie przez BofA Global Research 18-miesięcznej ceny docelowej metalu z 2000 USD do 3000 USD, czyli o ponad 50 proc. powyżej rekordu sprzed dziewięciu lat. 6 września 2011 roku w trakcie sesji kurs złota doszedł do 1923,70 USD. Rekord ceny złota na zamknięciu sesji pochodzi z 22 sierpnia 2011 roku i wynosi 1891,90 USD.

Obecnie na Comex kurs uncji złota z czerwcowych kontraktów rośnie o 2,5 roc. do 1730,30 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane