Złoto drożeje przed wystąpieniem szefa Fed

opublikowano: 16-06-2020, 07:22

Cena złota rośnie przed wtorkowym wystąpieniem Jerome Powella, w którym szef Fed ma mówić o kolejnych działaniach banku centralnego wspierających gospodarkę w wychodzeniu z kryzysu gospodarczego spowodowanego przez pandemię.

Inwestorzy oczekują podobnego tonu wypowiedzi szefa Fed jak niespełna tydzień temu, kiedy po posiedzeniu FOMC sygnalizował utrzymanie stóp procentowych blisko zera do końca 2022 roku i zgasił nadzieję rynku na szybkie wyjście gospodarki z kryzysu. Dla notowań złota perspektywa słabej koniunktury i niskich stóp procentowych jest dobra.

Jerome Powell
fot. Bloomberg

- Kurs złota poszedł dziś w górę w związku z notowaniami dolara, a także ostatnimi działaniami Fed, które potwierdziły jego zobowiązanie do skorzystania z wszystkich możliwych środków – powiedział  Madhavi Mehta, analityk Kotak Securities. – Wystąpienie szefa Fed, Powella, prawdopodobnie pokaże to samo – dodał.

Kurs złota na rynku spot rósł nawet o 0,5 proc. do 1733,07 USD za uncję. Złto z sierpniowych kontraktów drożeje obecnie o 0,4 proc. do 1734,20 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane