Złoto minimalnie staniało

opublikowano: 06-06-2018, 20:15
aktualizacja: 06-06-2018, 20:17

Cena złota spadała na zamknięciu sesji w Nowym Jorku, ale przesądziło o tym ostatnie 30 minut handlu.

Interesujesz się inwestycjami w złoto? Kup nasz newsletter. Jesteś prenumeratorem Pulsu Biznesu? Na hasło "prenumerator" otrzymasz 50 proc. zniżki!  

Wcześniej złoto drożało. Tłumaczono to słabnięciem dolara po publikacji wiadomości o spadku deficytu handlowego USA. Z drugiej strony coraz większy wpływ na notowania złota ma zbliżające się posiedzenie FOMC, podczas którego spodziewana jest podwyżka stóp procentowych.

- Żółty metal wyraźnie potrzebuje świeżego katalizatora uruchamiającego ucieczkę do bezpiecznych aktywów – powiedział Lukman Otunuga, analityk FXTM. - Tym bardzo potrzebnym katalizatorem może być prezydent Donald Trump, o ile wywoła chaos i niepewność podczas szczytu – dodał.

W piątek i sobotę w Kanadzie odbędzie się szczyt państw G-7.

Na zamknięciu sesji na giełdzie nowojorskiej kurs uncji złota z sierpniowych kontraktów spadał o mniej niż 0,1 proc. do 1301,40 USD. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu