Złoto może osiągnąć pułap 2000 USD/u

opublikowano: 09-07-2019, 10:32

Zdaniem strategów, złoto ma przed sobą dobre perspektywy. Nawet mimo tego, że w zeszłym miesiącu wspięło się na niewidziane od lat poziomy cenowe.

Podczas sesji w dniu 25 czerwca 2019 r. w transakcjach spotowych kruszec został wyceniony na 1422,85 USD za uncję. To najwyższa wartość od ponad sześciu lat. Z kolei kontrakty terminowe w ubiegłym tygodniu osiągnęły poziom 1417,7 USD/u, co jest największą wartością od sierpnia 2013 r. 

Złoto, sztabki
Zobacz więcej

Złoto, sztabki fot. Bloomberg

Według Davida Roche, prezesa i globalnego stratega w londyńskiej firmie Independent Strategy, ceny złota są w trendzie wzrostowym w związku z ostatnimi oczekiwaniami na obniżkę stóp procentowych ze strony Rezerwy Federalnej i nasilonymi obawami geopolitycznymi - warunkami, które mogą ważyć na rynku akcji.

Sądzę, że rynki finansowe są gotowe rozsypać się jak zamki z piasku – powiedział Roche w wywiadzie dla CNBC.

Mimo ostatniego osłabienia presji wzrostowej Roche prognozuje wzrost cen złota, częściowo dlatego, że napięcia w handlu międzynarodowym przyczynią się do pogorszenia nastrojów inwestorów giełdowych.

Konflikt handlowy USA z Chinami jest daleko idącym, szerszym, globalnym konfliktem, który osłabi oczekiwania wzrostu na rynkach akcji. Sugeruję inwestorom posiadanie złota w portfelach inwestycyjnych. Ceny kruszcu mają poważne szanse wspiąć się do 2 tys. USD/u do końca bieżącego roku – wyjaśnia strateg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy