Czytasz dzięki

Złoto nadal drożeje

opublikowano: 08-07-2020, 20:41

Cena złota wzrosła w środę czwartą sesję z rzędu i zakończyła ją najwyżej od września 2011 roku.

Za kupowaniem złota przemawia wiele argumentów, m.in. perspektywa dalszych działań stymulacyjnych, niskie stopy procentowe i słabnięcie dolara.

- Złoto to „bezpieczna przystań” dla inwestorów obawiających się dużej zmienności na rynkach akcji, walutowym i w sytuacji niskich stóp spowodowanych przez agresywną globalną stymulację – powiedział George Gero, dyrektor zarządzający RBC Wealth Management.

Na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z sierpniowych kontraktów rósł o 0,6 proc. do 1820,60 USD. Jest najwyższy od 14 września 2011 roku. 

Peter Spina, szef GoldSeek.com podkreśla, że wiele elementów przemawia na korzyść złota, ale najważniejszą jest ujemna realna stopa procentowa.

- Marsz w kierunku nowych szczytów trwa i jego dynamika nasila się, co oznacza iż cena może rosnąć coraz szybciej – powiedział. 

Spina nie spodziewa się znaczącego cofnięcia kursu złota dopóki nie przekroczy 2000 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane