Złoty będzie dalej rósł w siłę

Joanna Pluta
opublikowano: 08-04-2009, 00:00

Wczoraj złoty lekko się umocnił. EUR/PLN testował 4,5000, a notowania USD/PLN zwyżkowały w okolice 3,4000. Zmienność była niewielka. Wydaje się, że polska waluta zdoła utrzymać w dłuższym terminie trend aprecjacyjny, a obecne ruchy stanowią jedynie krótkoterminową korektę.

Na osłabienie złotego wpływ miały spadki na giełdach w Europie oraz presja na zniżkę kursu EUR/USD. Nastroje popsuły również doniesienia z gospodarki węgierskiej, gdzie produkcja przemysłowa spadła o ponad 25 proc. (licząc r/r). Ponadto rozczarowała informacja Europejskiego Banku Centralnego. ECB odniósł się do sugestii Międzynarodowego Funduszu Walutowego, aby szybko wprowadzić w krajach naszego regionu euro, nawet zanim spełnią one oficjalne kryteria konwergencji. EBC oznajmił, że takie rozwiązanie jest wykluczone i każde państwo aspirujące do strefy euro zobowiązane jest spełnić wszystkie kryteria związane z akcesją.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy