Złoty i euro traciły, dolar znów w górę

Marek Wołos
opublikowano: 04-11-2008, 00:00

Prognoza spadku inflacji resortu finansów wywołała falę komentarzy ze strony RPP. Część jej członków uważa, że jeszcze w tym roku może dojść do obniżek stóp procentowych. Po tych informacjach złoty tracił na wartości. Kurs dolara na koniec dnia przekroczył 2,80 zł, a euro zbliżyło się do 3,60 zł.

Obawy inwestorów, że rada ECB już w tym tygodniu obniży stopy, zniechęcały do kupna na rynku EUR/USD. Kurs tej pary zniżkował w okolice 1,27. Dopiero dane o aktywności w przemyśle USA (indeks ISM spadł najniżej od 1982 r.) wyhamowały spadki kursu EUR/USD. Wybory w USA i spodziewane obniżki stóp proc. w Eurolandzie powinny wzmacniać popyt na dolara. Kurs EUR/USD może spaść poniżej 1,27, co wpłynie na zwyżkę notowań dolara w okolice 2,85 zł. Zagrożeniem dla złotego może być większa przecena na giełdach i wzmocnienie jena.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty i euro traciły, dolar znów w górę