Złoty i rentowności pozostaną stabilne

  • PAP
opublikowano: 21-11-2019, 16:43

W najbliższych dniach zarówno kurs EUR/PLN jak i rentowności obligacji powinny poruszać się w niewielkim przedziale wahań. Rynki czekają na dalsze informacje o stanie rozmów handlowych USA - Chiny - oceniają analitycy.

"Na rodzimym rynku dzieje się to samo co na rynkach bazowych, czyli jedno wielkie oczekiwanie na jakiekolwiek wieści o stanie rozmów między USA i Chinami. Mniej więcej od tygodnia napływające informacje działają dwukierunkowo, to znaczy raz pozytywnie, raz znowu negatywnie. Przez to złoty całkiem wytracił już swój impet, wracając do poziomu 4,30 za euro, na którym kurs może pozostać do końca miesiąca, w przedziale wahań 4,28-4,32" - powiedział PAP Biznes kierownik departamentu analiz TMS Brokers Bartosz Sawicki.

RYNEK DŁUGU

Na czwartkowej sesji rentowności krajowych SPW poszły lekko w górę - najmocniej na długim końcu krzywej.

"Notowaniami Bundów, Treasuries oraz SPW rządzą te same czynniki, co w przypadku złotego, czyli globalny sentyment i informacje dotyczące wojny handlowej. Rzeczą, która mogłaby zmienić ten układ na rynku są wstępne odczyty PMI Niemiec. Dane musiałyby okazać się dobre, a żeby stały się impulsem do zmiany sentymentu poprawa nie mogłaby być jednorazowa. W najbliższych dniach rentowności krajowych SPW będą się poruszać w kilkupunktowym przedziale wahań wokół obecnych poziomów" - powiedział Sawicki.

Dodał, że inwestorzy będą również obserwować pierwsze wystąpienie Christine Lagarde w roli prezesa EBC, zaplanowane na piątek o godz. 9.30 we Frankfurcie. Rynek spodziewa się, że Lagarde nakreśli na nim kierunek działania EBC na kolejne lata.

Firma Markit o godz. 9.30 poda wstępne listopadowe odczyty PMI przemysłu i usług w Niemczech. Tego dnia opublikowane zostaną również odczyty dla Francji (godz. 9.15), strefy euro (godz. 10) oraz USA (godz. 15.45).

Na rynkach bazowych rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji wynosi 1,764 proc., a niemieckich -0,331 proc.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu