Złoty kontynuuje wzrostową passę

Mariusz Potaczała
opublikowano: 17-01-2011, 00:00

Złoty w minionym tygodniu kontynuował wzrosty. Notowania euro zniżkowały aż do 3,8350 zł, chwilowo schodząc nawet pod 3,83 zł, blisko minimów z ubiegłego roku. Bliskość tak istotnego wsparcia doprowadziła jednak pod koniec tygodnia do odreagowania w okolice 3,90 zł za euro.

Polską walutę wspiera poprawa nastrojów na szerokim rynku po udanych aukcjach obligacji Hiszpanii, Portugalii oraz Włoch. Sprzedano całą emisję papierów, co odsunęło tymczasowo obawy o przyszłość najsłabszych gospodarek strefy euro. Głównym czynnikiem wspierającym złotego są jednak możliwe zbliżające się podwyżki stóp procentowych. Po wypowiedzi Marka Belki, prezesa NBP, w Radzie Polityki Pieniężnej słychać jedynie głosy zwolenników zaostrzania polityki monetarnej. Inwestorzy od początku roku dyskontują możliwość pierwszych podwyżek już w styczniu. Posiedzenie RPP już w środę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu