Złoty nieco mocniejszy do euro, spadł do dolara

BAUMA SPÓŁKA AKCYJNA16
30-01-2003, 10:02

WARSZAWA (Reuters) - Złoty był nieco mocniejszy na czwartkowym otwarciu do euro, ale nieco słabszy do dolara po środowym wzroście do najwyższego poziomu od czterech lat po obniżce stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP). Dealerzy uważają, że polska waluta powinna wahać się w czwartek niewielkim zakresie.

Rynek papierów dłużnych, który nieco osłabił się poprzedniego dnia ponieważ inwestorzy realizowali zyski, również nie powinien mocno się wahać, a inwestorzy będą czekać na przetarg obligacji dwuletnich w przyszłym tygodniu.

O godzinie 10.00 dolara wyceniano na 3,7965 złotego wobec 3,7825 złotego w środę po południu, a euro na 4,0820 złotego wobec 4,1096.

"Obniżka stóp była zgodna z oczekiwaniami, więc teraz inwestorzy będą bacznie obserwowali ruchy euro/dolar" - powiedział Tomasz Zdyb, dealer z Banku Pekao SA.

RPP obniżyła w środę stopy procentowe o 25 punktów bazowych do 6,5 procent po tym jak inflacja w grudniu spadła do rekordowo niskiego poziomu 0,8 procent, a polska gospodarka nadal pozostaje w spowolnieniu.

Niektórzy dealerzy uważają, że złoty może nieznacznie się osłabić z powodu oczekiwań, że Ministerstwo Finansów może skupować w tym kwartale dolary na rynku na sfinansowanie obsługi długu zagranicznego.

Rentowności obligacji dwuletnich (OK1204) wzrosły o dwa punkty bazowe do 5,58/5,55 procent, a pięcioletnich spadły o jeden punkt do 5,63/5,61 procent.

((Autor: Ewa Krukowska; Tłumaczyła: Barbara Woźniak; Reuters Messaging: ewa.krukowska.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAUMA SPÓŁKA AKCYJNA16

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty nieco mocniejszy do euro, spadł do dolara