Złoty pomógł akcjom

Artur Szymański
opublikowano: 07-06-2005, 00:00

Inwestorzy w pełni wykorzystali sprzyjającą okoliczność do podciągnięcia indeksów, jaką było umocnienie się złotego. Wystarczyło naśladować ruchy polskiej waluty, by WIG20 zakończył dzień na najwyższym poziomie dnia 1969,51 pkt. Ostatnio na tym poziomie indeks znajdował się w połowie kwietnia. Solidny poniedziałkowy wzrost o 1,51 proc. potwierdza dodatkowo sygnał kupna wysłany w piątek, jakim było pokonanie przez WIG20 osławionego oporu 1930 pkt. Wydaje się, że droga do poziomu 2000 pkt stoi przed inwestorami otworem.

Pierwszy kwadrans poniedziałkowej sesji nie zapowiadał sporych emocji i dużego wzrostu. Później było coraz lepiej. Pomógł złoty, który w kolejnych godzinach sesji był katalizatorem rozwoju wydarzeń. Indeksy bez trudu szły do góry. Za poniedziałkowy wzrost odpowiada głownie Pekao, którego walory podrożały aż o 5 proc. Tuż za nim uplasował się PKN Orlen, który skupił na sobie największe obroty 141 mln zł. Zgodnie z rynkiem zachowały się KGHM i TP. Natomiast gorzej od niego wypadły PKO BP i Bank BPH.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty pomógł akcjom