Złoty sposób na koniec hossy

opublikowano: 31-07-2019, 22:00

Wzrost notowań złota i spadek amerykańskiego indeksu akcji szansą na zysk z nowego certyfikatu strukturyzowanego.

Od 1 do 28 sierpnia 2019 r. trwają zapisy na certyfikaty strukturyzowane „Złoto vs. Ameryka II”. Konstrukcja produktu zakłada, że jego nabywca zarobi w przypadku pogorszenia się światowej koniunktury. Zysk przyniesie mu bowiem równoczesny wzrost notowań złota o 3 proc. lub więcej i spadek amerykańskiego indeksu S&P500również o 3 proc. lub więcej. Jeśli dojdzie do tego rok od zakończenia oferty, to certyfikaty zostaną automatycznie wykupione, a ich nabywcy otrzymają ich nominalną wartość powiększoną o 7 proc. zysku. Jeśli po roku oba warunki się nie spełnią, inwestycja przedłuży się o kolejne dwa lata. Jeśli oba warunki spełnią się po ich upływie, certyfikaty zostaną wykupione po cenie nominalnej powiększonej o 14 proc. zysku, czyli średniorocznie 4,46 proc.

Jeśli po trzech latach złoto nie będzie droższe o 3 proc. lub więcej, a indeks S&P500 nie spadnie o co najmniej 3 proc., nabywcy certyfikatów otrzymają z powrotem 95 proc. ich wartości nominalnej. Tę ostatnią ustalono na 1 tys. zł. Maksymalna wartość oferty to 50 mln zł. By wziąć w niej udział trzeba zainwestować co najmniej 10 tys. zł, a więc kupić co najmniej 10 certyfikatów. Trzeba mieć również rachunek w biurze maklerskim BNP Paribas Bank Polska. To ono jest oferującym certyfikaty „Złoto vs. Ameryka II” i od zapisów pobierze prowizję. W przypadku zapisów internetowych będzie to 0,1 proc. W przypadku zapisów osobistych 0,1-0,5 proc. (im większy zapis, tym taniej). Emitentem certyfikatów jest BNP Parbias Issuance z Holandii, a gwarantem paryski BNP Paribas. Emitent deklaruje, że jego zamiarem jest wprowadzenie certyfikatów na warszawską giełdę. Obecnie na GPW jest notowanych ponad 30 certyfikatów strukturyzowanych wyemitowanych przez grupę BNP Paribas.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu