Złoty umacnia się wobec funta

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
14-07-2014, 16:13

Początek tygodnia upływa na korekcyjnym osuwaniu par złotówkowych (USD/PLN; EUR/PLN) po tym jak w drugiej połowie minionego tygodnia wygenerowały odbicie. Oczywiście wszystkie te ruchy występują w ramach średnioterminowego trendu bocznego.

Zdecydowanie bardziej złotówka umacnia się dziś do funta szterlinga.

USD/PLN

Odbicie na parze USD/PLN zatrzymało się w okolicy lokalnej linii trendu spadkowego i tam zbudowała się wąska konsolidacja. Dzisiaj kurs tej pary ruszył w kierunku południowym, ale bez większej dynamiki. Nawet zejście notowań poniżej tego miesięcznych minimów (3,02) nie przesądzi jeszcze o kontynuacji ruchu spadkowego w średnim terminie. Byłoby tak dopiero po wybiciu dołem z konsolidacji budującej się od połowy lutego br. (poziom 2,99).

GBPPLN

Znacznie ciekawszą sytuację techniczną oglądamy na parze GBP/PLN. Notowania tej pary obroniły w zeszłym tygodniu 61,8% zniesienie fali spadkowej z genezą 7 lipca (5,2163) i po zbudowaniu wąskiej konsolidacji ruszyły w dół. Dzisiaj fala spadkowa jest kontynuowana, a patrząc na jej zasięg można powiedzieć, że zeszłotygodniowe odbicie było jedynie lokalną korektą. Kurs pozostaje także poniżej krótkoterminowej linii trendu wzrostowego z genezą na początku czerwca. W tym momencie celem notowań GBP/PLN są ostatnie minima na 5,1790 oraz 38,2% zniesienie sekwencji wzrostowej z 8 czerwca (5,1620).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Złoty umacnia się wobec funta