Złoty umocnił się do koszyka walut w poniedziałek rano

Internet Securities
opublikowano: 02-01-2006, 10:13

Złoty umocnił się w poniedziałek rano zarówno do euro, jak i dolara. Analitycy przewidują, że dalsze ruchy naszej waluty, w ciągu najbliższych dni, będą głównie zależały od sytuacji na rynkach zagranicznych.

Złoty umocnił się w poniedziałek rano zarówno do euro, jak i dolara. Analitycy przewidują, że dalsze ruchy naszej waluty, w ciągu najbliższych dni, będą głównie zależały od sytuacji na rynkach zagranicznych.

„Złoty umocnił się dzisiaj w porównaniu do notowań z piątkowego zamknięcia” – powiedział Jacek Malinowski, analityk z TMS Brokers.

Według niego, umocnienie zawdzięczamy korzystniejszym niż oczekiwano danym dotyczącym deficytu na rachunku obrotów bieżącym w trzecim kwartale, opublikowanym w piątek po południu.

Na rachunku obrotów bieżących na koniec trzeciego kwartału 2005 zanotowano deficyt w wysokości 926 mln euro wobec 529 mln euro deficytu na koniec drugiego kwartału. Deficyt w bilansie handlowym wyniósł w trzecim kwartale 2005 r. 612 mln euro wobec 690 mln euro deficytu na koniec drugiego kwartału 2005 r.

Malinowski uważa, że dalsza sytuacja na polskim rynku walutowym, w ciągu najbliższych dni, będzie głównie zależała od notowań na rynkach zagranicznych.

„Po poniedziałkowej przerwie w handlu na wielu rynkach zachodnich, powinien ukształtować się jakiś wyraźniejszy trend” – powiedział analityk.

W poniedziałek przerwę świąteczną mają rynki finansowe m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Japonii.

W poniedziałek po godzinie 9:35 za euro płacono średnio 3,8500 zł, dolar był warty 3,2470 zł, co odpowiadało odchyleniu od starego parytetu na poziomie 16,45%. Na rynku międzynarodowym euro wyceniano na 1,1863 USD.

W piątek na zamknięciu za euro płacono 3,8550 zł, dolar kosztował 3,2570 zł, co odpowiadało odchyleniu od starego parytetu na poziomie 16,3%. Na rynku międzynarodowym euro wyceniano na 1,1800 USD.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane