Złoty wykonał zwrot, euro i dolar tanieją

Joanna Pluta
opublikowano: 07-01-2009, 00:00

Złoty kontynuuje odrabianie strat. Kurs euro wczoraj po południu przebił w dół barierę 4 zł. To może otworzyć drogę do spadku notowań w okolice 3,80 zł (we wtorek po 17.00 za euro płacono 3,97 zł). Podobnie zachowywał się kurs dolara, którego notowania spadły poniżej istotnego wsparcia przy 3 zł, co również przemawia za dłuższym odreagowaniem przeceny złotego.

Warto podkreślić, że USD/PLN zniżkował mimo kontynuacji spadku EUR/USD. To sugeruje, że na rynku nastąpił zwrot. Teraz większość spodziewa się wzmocnienia złotego. Notowania EUR/USD spadły wczoraj poniżej 1,3400. Inwestorzy czekają na obniżki stóp procentowych w strefie euro. Cięcie kosztu pieniądza w eurolandzie wydaje się przesądzone po dzisiejszym, dużo niższym niż oczekiwano, grudniowym odczycie wskaźnika HICP, sugerującym spadek inflacji poniżej celu ECB.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane