Złoty zyskał względem euro

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
20-04-2015, 18:27

Złotówka dzisiaj od rana zyskuje na wartości względem euro.

Po rewelacyjnych danych z polskiej gospodarki (sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa) kurs EUR/PLN przełamał psychologiczną granicę 4,00. Skala aprecjacji złotego do pozostałych głównych walut (dolara amerykańskiego, funta szterlinga) nie jest tak duża.

USD/PLN

Na notowaniach USD/PLN dzisiejsza aprecjacja złotego sprawiła, że kurs ponownie testuje lokalną linię trendu wzrostowego poprowadzoną po kwietniowych dołkach (patrz wykres). Test ten póki co wypada pozytywnie. Pokonanie minimum z tego miesiąca (3,67) pozwoliłoby na pogłębienie korekcyjnej sekwencji spadkowej z genezą 13 marca do okolic poziomu 3,60 (38,2% zniesienie struktury wzrostowej z czerwca 2014 i średnioterminowa linia trendu mająca początek w tej samej dacie). Oznaczałoby to zbudowanie fali trzeciej w tej strukturze spadkowej,porównywalnej z ruchem ukształtowanym w dniach 13-26 marca.

 GBP/PLN

Notowania GBP/PLN wybiły się dzisiaj dołem z konsolidacji w kształcie kanału wzrostowego. Otworzyło to stronie podażowej drogę do ataku minimów z tego miesiąca oraz 61,8% zniesienia sekwencji wzrostowej z grudnia ubiegłego roku (5,4950).

 EUR/PLN

Notowania EUR/PLN ruszyły dziś rano dynamicznie w dół. Najpierw wybiły się dołem z krótkoterminowej konsolidacji, która wykształciła się od 13 kwietnia i przyjęła kształt trójkąta rozszerzającego. Następnie dotarły do poziomu tegorocznych minimów zanotowanych i pozytywnie przetestowanych w tym miesiącu i bez większych problemów wsparcie to, wyznaczające jednocześnie psychologiczną granicę, zostało sforsowane (4,00). Ruch w dół wyhamował dopiero w okolicy poziomu 3,98. Ostatni raz euro tak tanie było w 2011 roku. Obecnie przewagę na tym rynku przejęła strona popytowa, ale nie zdołała ona jeszcze sprowadzić kursu z powrotem powyżej przełamanego wsparcia na poziomie 4,00. Taki obrót spraw jest kolejnym sygnałem potwierdzającym długoterminowy trend spadkowy na tej parze. Kolejnym wsparciem w tej sytuacji są minima ze stycznia 2011 – 3,83.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Złoty zyskał względem euro