Zmalały zyski Top Glove

PM, Reuters
opublikowano: 10-12-2021, 11:50

Top Glove, największy na świecie producent rękawic medycznych, poinformował, że jego zysk za pierwszy kwartał został niemal całkowicie zniwelowany. Powodem jest zmniejszenie popytu na jego produkty.

Samsul Said

Opublikowane w piątek dane sprawiły, że akcje malezyjskiej spółki, które w tym roku potaniały już o 60 proc., stracił na wartości o kolejne 10 proc.

Firma Top Glove była jednym z pierwszych beneficjentów pandemii. Popyt na jej gumowe rękawice ochronne rósł wraz z rosnącą liczbą infekcji, a cena jej akcji podrożała niemal czterokrotnie w 2020 roku.

W roku bieżącym, w kwartale wrzesień-listopad, zysk netto Top Glove w zmalał się o 92 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim do 44,04 mln USD. Zmniejszyły się również przychody firmy. Dokładnie o 67 proc. r/r.

Mimo to, firma oczekuje poprawy wolumenu sprzedaży w nadchodzących kwartałach. Top Glove stopniowo wznawia eksport produktów do Stanów Zjednoczonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane