Zmarł Alvin Toffler

opublikowano: 29-06-2016, 17:11

Nie żyje futurolog Alvin Toffler. Miał 87 lat.

Toffler znany był z publikacji wielu książek, w których prognozował skutki aktualnych trendów, m.in. „Szok przyszłości” i „Trzecia fala”. Przewidział w nich m.in. nadejście „Ery informacji”.

Alvin Toffler
Zobacz więcej

Alvin Toffler Bloomberg

O jego śmierci poinformowała firma konsultingowa Toffler Associates Inc., którą założył wraz z żoną, Heidi.

- Nikt nie zna dokładnie przyszłości. Możemy jednak rozpoznać pojawiające się wzorce zmian – powiedział Toffler w wywiadzie w 2006 roku.

Jedną z osób, które skorzystały z prognoz Tofflera, był meksykański miliarder Carlos Slim, w pewnym momencie najbogatszy człowiek świata, który został przyjacielem pisarza.

Toffler zdobył również wielkie uznanie w Chinach. W 2006 roku znalazł się wśród 50 obcokrajowców, którzy według Partii Komunistycznej znacząco wpłynęli na kraj w minionym stuleciu. „Trzecia fala” była bestselerem w Chinach, a filmowa wersja książki trafiła do szkół w całym kraju. Zarówno książka jak i film były w wersjach pirackich i Tofflerowie nie zarobili na nich nic. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu