Zmiana w kierownictwie Capgemini Polska

opublikowano: 02-12-2022, 10:46
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na czele polskiego ramienia francuskiej firmy stanął Piotr Wierzbicki.

Menedżer, który z końcem października po ponad czterech latach zrezygnował z funkcji prezesa firmy Atos Polska, od 1 grudnia ma nową pracę. Stanął na czele Capgemini Polska. Oficjalna nazwa nowej funkcji Piotra Wierzbickiego to executive vice president, head of global delivery center in Poland. Centra usług biznesowych Capgemini w Polsce znajdują się w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Opolu, Lublinie i Gdańsku. Pracuje w nich ponad 11,5 tys. osób.

Capgemini to globalna firma wyspecjalizowana w doradztwie w zakresie transformacji i zarządzania biznesem z wykorzystaniem technologii. Na świecie zatrudnia 350 tys. w ponad 50 krajach. W 2021 r. grupa odnotowała przychody w wysokości 18 mld EUR.

W Polsce Capgemini działa od 1996 r. i jest jednym z największych inwestorów z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Według danych Ministerstwa Finansów w ubiegłym roku Capgemini Polska wypracowało 1,64 mld zł przychodów i zapłaciło 36,6 mln zł podatku CIT, rok wcześniej — 1,44 mld zł i 29,4 mln zł.

Piotr Wierzbicki to menedżer z wieloletnim doświadczeniem. W branży IT pracuje od 26 lat. Przez ostatnie cztery lata kierował firmą Atos Polska. Wcześniej był członkiem zarządu Sygnity, odpowiedzialnym za finanse, i wynegocjował z wierzycielami kształt umowy restrukturyzacyjnej. W latach 2014-17 r. był prezesem firmy informatycznej Yield Planet. Wcześniej związany był także z Emc, Sun Microsystems i PWC.

Nowy CEO Capgemini Polska jest członkiem rady nadzorczej giełdowego producenta i wydawcy gier wideo - 11 bit studios.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane