Zmiana warty w Ruchu

MZAT
opublikowano: 12-01-2012, 00:00

Wojciech Heydel nie jest już prezesem dystrybutora prasy.

Potwierdziły się informacje „Pulsu Biznesu” — Wojciech Heydel przestał być prezesem Ruchu. Wczoraj zdecydowała o tym rada nadzorcza. Zastąpił go dotychczasowy wiceprezes ds. finansowych.

— Nowym prezesem Ruchu jest Paweł Szymański. Z zarządu odeszły trzy osoby — poza dotychczasowym prezesem Wojciechem Heydlem także Grażyna Zemowska, odpowiedzialna za zasoby ludzkie, i Tomasz Grzela, zajmujący się handlem hurtowym i logistyką — mówi Igor Chalupec, przewodniczący rady nadzorczej Ruchu.

O tym, że w Ruchu może dojść do zmiany warty, pisaliśmy we wtorek. Wojciech Heydel był prezesem dystrybutora od września 2010 r., gdy przejął go amerykański fundusz Eton Park. Do firmy sprowadził go Igor Chalupec — także były prezes Orlenu — którego spółka Incentis Capital pilotowała przejęcie Ruchu przez Amerykanów. Paweł Szymański, który teraz pokieruje wychodzącym z peerelowskiej stagnacji dystrybutorem, także wywodzi się z orlenowskiej kuźni kadr — w naftowym gigancie do 2007 r. był członkiem zarządu i wiceprezesem ds. finansowych. Jest też partnerem zarządzającym w Icentis Capital. Był też m.in. prezesem domu maklerskiego Banku Handlowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu