Zmiany kadrowe plus wypłata

Magdalena Wierzchowska
05-05-2006, 00:00

Szykują się kolejne roszady w zarządzie Polkomtela. 10 maja powinna natomiast zapaść decyzja o wypłacie dywidendy.

Po zmianie ekipy rządowej we wrześniu ubiegłego roku pojawiło się wiele spekulacji o zmianach w zarządzie Polkomtela. Na razie polscy udziałowcy wymienili jedynie prezesa, a duński TDC — dyrektora finansowego. To jednak nie koniec.

— Należy się liczyć z dalszymi zmianami w zarządzie — mówi Maksymilian Bylicki, wiceprezes KGHM i szef rady nadzorczej Polkomtela.

Najbliższa rada nadzorcza odbędzie się w środę. Jednak jest mała szansa, by już 10 maja zapadły decyzje w sprawie zmian w zarządzie operatora Plus GSM i Samych Swoich. Rada powołała niedawno komitet do spraw nominacji i wynagrodzeń, który ma ocenić pracę członków zarządu i określić przyszłe zadania. Dopiero gdy komitet zakończy prace, dojdzie do przetasowań w zarządzie operatora.

— Najprawdopodobniej do zmian dojdzie dopiero na kolejnym, czerwcowym posiedzeniu rady — mówi Maksymilian Bylicki.

Już w środę udziałowcy mogą podjąć decyzję w sprawie dywidendy. W porządku obrad walnego zgromadzenia, zaplanowanego na 10 maja, znalazł się punkt o wypłacie dywidendy z połowy ubiegłorocznego zysku (ponad miliard złotych). Taką wysokość zaproponował zarząd. Jednak w porządku obrad jest też drugi punkt — o wypłacie dywidendy z niepodzielonego zysku z lat poprzednich. Jeżeli akcjonariusze przegłosowaliby ten punkt, mogliby otrzymać nawet 2,5 mld zł.

— Rozważymy możliwość głosowania za wyższą dywidendą. Ostateczną decyzję podejmiemy w środę po posiedzeniu rady nadzorczej — mówi Maksymilian Bylicki.

W komunikacie prasowym z 10 marca duński TDC, właściciel 19,61 proc. akcji Polkom- tela, poinformował, że uzgod- nił z polskimi akcjonariuszami, że w tym i w przyszłym roku będą głosowali za maksymalną dywidendą, by powrócić w latach kolejnych do zwyczajowe- go w tej spółce poziomu wypłaty akcjonariuszom 50 proc. zysku. Ma to związek ze sprzedażą przez TDC wszystkich posiadanych akcji. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że operator Plus GSM wypłaci w tym roku akcjonariuszom rekordową dywidendę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zmiany kadrowe plus wypłata