Znów poniżej 1800 pkt

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 29-04-2004, 00:00

Mimo sporego spadku wczorajsza sesja na kontraktach na WIG20 nie przyniosła zasadniczych zmian w sytuacji rynkowej. Czerwcowa seria nadal balansuje na linii trendu wzrostowego. Wczoraj nie znaleźli się chętni do obrony rynku na finiszu notowań. W efekcie wsparcie na 1975 pkt zostało naruszone. Ze względu na wyjątkowe okoliczności (szczyt gospodarczy i majówka), do końca tygodnia powinna trwać nerwowa stabilizacja w okolicy 1800 pkt.

Notowania rozpoczęły się niewielkim spadkiem do 1809 pkt. Pierwsza godzina handlu przyniosła cofnięcie do 1800 pkt. Jednak popyt na rynku kasowym powstrzymał spadek kontraktów. Wartość najpopularniejszej serii wzrosła do 1816 pkt. Naruszenie wtorkowego szczytu przy 1813 pkt nie okazało się jednak impulsem do kontynuacji zwyżki. Tym bardziej, że determinacji do kupna akcji nie widać było też na rynku kasowym. Rozczarowani gracze, którzy wcześniej rozciągnęli dodatnią bazę między kontraktami a indeksem WIG20 do 18 pkt, realizowali jednodniowe zyski. W efekcie notowania futures, powoli lecz systematycznie, osuwały się w dół. Handel zakończył się na poziomie 1971 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy