Znów przybyło hipotek

Marta Sieliwierstow
opublikowano: 30-08-2011, 00:00

W minionym półroczu udzielono 8,5 mld zł kredytów hipotecznych za pośrednictwem członków Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF).

W minionym półroczu udzielono 8,5 mld zł kredytów hipotecznych za pośrednictwem członków Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF).

Wartość kredytów hipotecznych udzielonych w II kw. 2011 r. przez 13 członków Związku Firm Doradztwa Finansowego (bez Domu Kredytowego Notus, ale z nowym członkiem — firmą Aspiro) wzrosła w porównaniu do I kw. o 11 proc. i wyniosła około 4,5 mld zł. Większość firm członkowskich ZFDF zanotowała w minionych trzech miesiącach wzrost sprzedaży sięgający w niektórych przypadkach nawet 24 proc. w porównaniu z początkiem roku.

— Tak jak oczekiwaliśmy, drugi kwartał przyniósł wzrost sprzedaży kredytów hipotecznych. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma i na koniec roku uda się nam poprawić zeszłoroczny wynik — mówi Krzysztof Barembruch, prezes Związku Firm Doradztwa Finansowego, A-Z Finanse.

Zarówno w pierwszym, jak i w drugim kwartale kredytów hipotecznych na najwyższą kwotę udzielili doradcy Open Finance (razem ponad 3,6 mld zł). Zaraz po nich znalazł się Expander, a pierwszą trójkę zamknął Home Broker.

— Powodów wiosennej odwilży na rynku kredytów mieszkaniowych należy się dopatrywać przede wszystkim w coraz szerzej komentowanych w tym czasie planowanych zmianach w programie Rodzina na swoim. Minione pół roku było najlepsze w całej historii programu rządowych dopłat — wiele osób przyspieszyło decyzję o zakupie nieruchomości, by móc jeszcze skorzystać z preferencyjnych warunków —sumuje Tomasz Bączkiewicz, prezes Powszechnego Domu Kredytowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / Znów przybyło hipotek