Zostały konstrukcje

Marta Filipiak
opublikowano: 16-05-2006, 00:00

Finowie chcą się skoncentrować na produkcji konstrukcji stalowych. Postanowili więc upłynnić resztę zakładów. Udało się.

Fiński Ruukki, inwestor obornickiego Metalplastu Holding, sprzeda część swoich aktywów w Polsce. Chce się pozbyć spółki Metalplast System oraz całej działalności poza podstawową działalnością.

— To aktywa, które nie pasują do naszej strategii. Są zbędne, bo nie zamierzamy się w tym kierunku rozwijać — mówi Saku Sipola, prezes Ruukki Construction.

Sprzedane zostaną więc części firmy zajmujące się cynkowaniem ogniowym oraz kontenerami, a także oddziały, które pracowały na ich rzecz.

— Ze sprzedaży tych części firmy uzyskamy 2,6 mln EUR (10,3 mln zł) — ujawnia prezes Ruukki Construction.

Dodaje, że będzie to transakcja MBO. Aktywa trafią w ręce menedżerów spółki. Ale nie tylko. Część udziałów kupi Tar Heel Capital, fundusz private equity.

Działalność, którą sprzedają Finowie, generuje roczne przychody na poziomie 8,5 mln EUR. Ruukki chce natomiast rozwijać podstawową działalność, czyli produkcję konstrukcji stalowych. I nic dziwnego, bo na naszym rynku popyt na nie jest coraz większy.

— Wydajność, jaką ma polski zakład, nie jest wystarczająca. Chcemy ją powiększać — tłumaczy Saku Sipola.

Nie chce jednak ujawnić, ile fińska firma chce przeznaczyć na inwestycje w polskiej spółce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Filipiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu